Zprávy

ACK ČR: Nové vstupní podmínky pro lety do Kanady

Kanada zavede s platností od 15. března 2016 novou registraci pro ty, kdo  přicestují  leteckou  dopravou.  Registrace  se  bude  týkat  cestujících bez vízové povinnosti a bude ji možné provést již v srpnu.  

Foto: Luděk Neužil
Foto: Luděk Neužil

Kanada v předstihu oznámila, že počínaje 15. březnem 2016 bude pro všechny cestující bez vízové povinnosti  platit  nová  vstupní  podmínka:  budou  muset  mít  před  nástupem  do  letadla  vyřízenu elektronickou registraci – eTA (Electronic Travel Authorization).

eTA je nový nástroj pro všechny cestující, kteří pro vstup do Kanady nepotřebují víza. Bude se vázat k zaregistrovanému pasu a registrace bude platit po dobu pěti let nebo po dobu platnosti cestovního pasu.  Tato  elektronická  registrace  se  bude  týkat  pouze  cestujících,  kteří  se  do  Kanady  budou dopravovat letecky.

Registrace bude umožněna již 1. srpna 2015, zatímco povinnost registrace začne platit od 15.3. 2016. Pak  všichni  cestující  budou  muset  mít  platnou  eTA  před  nástupem  do  letadla.  Za  registraci  zaplatí cestující 7 kanadských dolarů.

Asociace  cestovních  kanceláří  o  této  nové  povinnosti  v předstihu  informovala  všechny  své  členy  a předala jim potřebné kontakty a návod. Klienti cestovních kanceláří tak budou moci pro svou registraci využít jejich rady a pomoci.

Jan Papež
místopředseda a tiskový mluvčí ACK ČR

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button