Zprávy

ACK ČR a ČOI budou společně chránit klienty CK

Přesto že se cestovní kanceláře chovají ke klientům lépe, než je v České republice jinak zvykem, hodlá Asociace cestovních kanceláří ČR spolupracovat s Českou obchodní inspekcí na tom, aby byl trh cestovního ruchu dále kultivován a ti, co se prohřeší, aby byli adekvátně postiženi. Na spolupráci se dohodli předseda ACK ČR Viliam Sivek s ústředním ředitele ČOI Mojmírem Bezecným.

Bez názvu

„Pokud jde o závěry z kontrol, cestovní kanceláře dosahují lepších výsledků než je celkový průměr zjištění ČOI v roce 2015. Roli v tom zřejmě má působení profesního sdružení. Vítám zájem ACK ČR o další prohloubení spolupráce tak, aby se z konkrétních závad poučili všichni podnikatelé a chyby se neopakovaly,“ řekl Mojmír Bezecný.

Viliam Sivek, který jednání inicioval, se s Českou obchodní inspekcí dohodl na konkrétních obrysech spolupráce, která bude zahrnovat i semináře pro cestovní kanceláře a agentury. „Soustavně se snažíme podporovat dobré jméno cestovního ruchu a zvyšovat jeho úroveň,“ poznamenal Viliam Sivek. „Spolupráci s ČOI proto vidíme jako významný faktor.“

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button