AkceData & studieŠpanělskoTOPZahraničí

AČCKA vyráží do Andalusie

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur pořádá další ze svých každoročních zasedání v zahraničí. Tentokrát se téměř 80 zástupců z řad českých cestovních kanceláří a agentur vypraví do země na Pyrenejském poloostrově, Španělského království.

Foto: Turespaña

Konference, která je v historii profesního sdružení AČCKA již 54. v pořadí, se uskuteční ve dnech 23.–26. 4. 2023 na pobřeží vyhledávaného regionu Costa del Sol. Hlavními partnery akce jsou španělská kancelář pro cestovní ruch Turespaña a andaluská Empresa Pública para la Gestión del Turismo y del Deporte de Andalucía. Na poznávacím programu v Malaze se podílí Turismo de Málaga a středeční část programu zajišťuje region Costa del Sol.

Foto: Turespaña

Česká delegace majitelů a vrcholných manažerů cestovních kanceláří a agentur dorazí přímým leteckým spojem z Prahy na 3denní akci, jež obsahuje odborný program s informacemi o platné a připravované evropské a národní legislativě cestovního ruchu, exkluzivní galavečeři, nezbytnou návštěvu města Malaga s historií Picassa a s flamenkem a dobrodružnou královskou stezku mezi soutěskami Caminito del Rey.

Španělsko hraje klíčovou roli v současném výjezdovém cestovním ruchu turistů z Evropy a z České republiky. Roman Škrabánek, prezident AČCKA a majitel cestovní kanceláře specializující se na Španělsko, potvrdil rostoucí zájem ze strany českých turistů o dovolenkovou destinaci Španělsko. To dokládají počty návštěvníků z ČR za rok 2022 ve výši 478 tisíc osob (zdroj Španělský statistický úřad INE). „Španělsko je ideální cílovou zemí pro všechny typy turistů, zejména pro rodiny s dětmi, a díky rozsáhlé nabídce golfových pobytů a bohaté historii k poznávání se stává celoroční destinací.“

Foto: Turespaña

Rocío Martín, rada pro cestovní ruch střední Evropy a ředitelka pobočky Turespaña ve Vídni, k tomu dodává: „V roce, kdy si připomínáme 50 let od úmrtí Pabla Picassa, rodáka z Malagy, je rozhodnutí AČCKA uspořádat konferenci právě na pobřeží Costa del Sol v Andalusii více než symbolické a z naší strany velice vítané. Andalusie má stále čím překvapovat, v žebříčku nejvíce navštěvovaných španělských destinací stojí na předním místě a není nikoho, kdo by její kulturou, historií, gastronomií a přírodou nebyl okouzlen. Vyšší návštěvnost Andalusie v budoucnu podpoří i přímé lety Praha-Sevilla, jež budou zahájeny od července. Andalusie, konkrétně Malaga, Córdoba a Sevilla, jsou kromě toho propojeny s letecky dostupným Madridem rychlovlaky AVE, díky kterým trvá přesun z Madridu do Malagy pouhé dvě a půl hodiny.“

Foto: Turespaña

Cestovní ruch Česká republika – Andalusie, Španělsko
V loňském roce vycestovalo na dovolenou (4 a více přenocování) do zahraničí více než 5,25 mil. českých turistů (ČSÚ, 2022). Z toho Španělsko (podle údajů Španělského statistického institutu INE) navštívilo 478 tisíc osob. Tato jihoevropská země je tak 7. nejoblíbenější dovolenkovou destinací. Průměrně v ní Češi stráví 6 nocí (INE, 2022).
Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy do Španělska jak letecky, tak vyhledávaná je i levnější varianta s autobusovou dopravou. Hlavními destinacemi českých turistů jsou již několik let lokality Costa Brava, v oblasti Andalusie především Costa del Sol, dále pak Kanárské a Baleárské ostrovy, Barcelona a Madrid.

Foto: Turespaña

Španělsko je známé svou vyhlášenou gastronomií, zejména je doporučováno při návštěvě ochutnat sušenou šunku z černého prasátka, oblíbenou v celém Španělsku, tortillu, paellu (rýže, maso, mořské plody, drůbež, zelenina, původem z Valencie), andaluskou studenou zeleninovou polévku gazpacho, a především degustační jednohubky zvané tapas. Vyhlášená jsou španělská vína. Z oblasti Andalusie je to především víno z Malagy a slavné sherry neboli jerez.

Foto: Letiště Praha

Statistiky Letiště Václava Havla v Praze
Z letiště Václava Havla v Praze bylo v roce 2022 do Španělska odbaveno více než 930 tisíc cestujících. Konkrétně do Malagy odcestovalo leteckou dopravou z Prahy více než 133 tisíc cestujících. Region Andalusie je dostupný po celý rok. Aktuálně, v rámci letního letového řádu 2023, provozují přímé letecké spojení do Malagy celkem dvě letecké společnosti – Smartwings denně a Eurowings až 4x týdně.

O AČCKA
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) je české profesní sdružení subjektů cestovního ruchu, založené v roce 1991. Mezi řádné členy AČCKA se řadí cestovní kanceláře a cestovní agentury (CK/CA), zabývající se příjezdovým, domácím a zejména výjezdovým cestovním ruchem. AČCKA již 30 let zastupuje a chrání hospodářské zájmy svých členů, podporuje informovanost podnikatelů v cestovním ruchu a rovněž široké veřejnosti, i díky svému dlouhodobému členství v mezinárodní asociaci ECTAA. AČCKA přispívá k pozitivnímu rozvoji cestovního ruchu, etiky podnikání a profesní prestiže. www.accka.cz

O Turespaña
Španělská centrála pro cestovní ruch, Turespaña, patří do portfolia španělského ministerstva pro průmysl, obchod a cestovní ruch. Je hlavní španělskou institucí, která má za úkol propagovat Španělsko jako jednu z nejvýznamnějších turistických destinací ve světě. K tomu slouží 33 zastoupení v zahraničí, které vyvíjejí svoji činnost v 77 zemích. Zastoupení pro střední Evropu a tedy i pro Českou republiku je ve Vídni. www.spain.info

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button