Partnerská sekceTrendyZprávy

AČCKA: Předprodej na sezonu 2017 vykazuje nárůst 15–20 procent

Partnerský článek

Prodeje zájezdů na tzv. First minute byly cestovními kancelářemi zahájeny již v říjnu 2016. Největší slevy byly ze strany CK nabízeny při objednání zájezdu do konce prosince (až 20 %). Za zvýhodněnou cenu jsou zájezdy obvykle nabízeny až do března, nicméně s nejpestřejší nabídkou, nejvyšší možnou slevou a platbou nízkých záloh se lze setkat především do konce ledna. Výše zálohy v tomto období se v průměru pohybuje na úrovni 1500 Kč, přičemž běžně se vybírá záloha ve výši 30–50 % z ceny zájezdu.

Foto: shutterstock

Cestovní kanceláře letos u předprodejů evidují až dvouciferný nárůst poptávky, cca 15–20 %. Důvodů rostoucího zájmu je několik. Češi jsou si dlouhodobě vědomi výhod nákupu zájezdu na First minute. Současně je po loňském oslabení výjezdového CR nárůst ovlivněn touhou Čechů dopřát si dovolenou u moře. Proti současnému stavu byly loňské předprodeje navíc pozastaveny teroristickými útoky v Paříži a do Vánoc 2015 se téměř nehýbaly.

Aktuální poptávka, zejména rodin s dětmi, stále směřuje do tradičních destinací – Chorvatsko, Itálie, Řecko, Španělsko a Bulharsko. Cílem druhé dovolené bývá zpravidla ČR a okolní země – Slovensko, Rakousko, Maďarsko. Vývoj aktuálních prodejů také signalizuje návrat k tradičním arabským destinacím, jakými jsou Egypt, Turecko, Spojené arabské emiráty. Prodej exotických zájezdů je navíc stále více rozložen do celé sezony. To ostatně platí i v případě dvou nejvyhledávanějších karibských zemí Kuby a Dominikánské republiky. Obě země se stále těší zájmu a rostoucí návštěvnosti.

Letošní letní sezona by také mohla být částečně ovlivněna možným ukončením intervence ze strany ČNB. Případné očekávané posílení koruny by mohlo mít pozitivní psychologický efekt na české turisty, pro které by útraty v zahraničí byly levnější.

Tereza Picková

výkonná ředitelka AČCKA

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button