AČCKA: Chorvatské hranice se Slovinskem jsou nadále otevřeny pro cestující veřejnost

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) vydala prohlášení k aktuální situaci na hraničních přechodech mezi Chorvatskem a Slovinskem.

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Vzhledem k tomu, že hlavní turistická sezóna již skončila, dochází ke zdržení na hranicích pouze okolo 30 minut. Osobní automobily jsou odkloněny do zvláštního pruhu a tak individuální cestující projíždějí kontrolou rychleji, než karavany, autobusy a nákladní automobily. Dle informací od cestovních kanceláří zvládá chorvatská strana kontroly na hranicích se Slovinskem bez větších problémů. Z Chorvatska se dopravují čeští turisté právě nejčastěji přes Slovinsko a Rakousko. Nastala situace, která se z bezpečnostních důvodů dala očekávat. V minulosti obdobně probíhaly kontroly cestovních pasů turistů.

Ty cestovní kanceláře, které vozí turisty autobusy z Řecka a Bulharska, jsou od začátku tohoto týdne nuceny odklánět dopravu při cestě do destinace přes maďarské přechody, které nejsou uzavřené, a při cestě zpět přes Chorvatsko. Vzhledem k tomu, že se situace neustále mění, konzultují CK plánování trasy autobusů s českými konzuláty jak v Maďarsku, tak i v Chorvatsku.

Kateřina Petříčková

tajemník Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..