NázoryPartnerská sekceTOP

ČUCR: Význam cestovního ruchu spadá pod MPO

Česká unie cestovního ruchu, která představuje největší nezávislé a nejsilnější profesní sdružení pro koordinaci a prezentaci zájmů podnikatelů v cestovním ruchu, a to jak směrem do odvětví, tak i mimo ně, oslovila politické strany, koalice a další partnery k přeřazení cestovního ruchu pod Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Cestovní ruch je stejný průmysl jako doprava, stavebnictví, autoprůmysl a další odvětví hospodářství, proto je dle nás správným postupem přesun celého odvětví z gesce Ministerstva pro místní rozvoj ČR pod Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, které řeší primárně fungování podnikatelského sektoru. Nikoliv avizovaný přesun pod Ministerstvo kultury ČR, proti čemuž se ohradily profesní asociace a podnikatelé již před volbami do Poslanecké sněmovny ČR.

Ačkoliv vnímáme, že téma cestovního ruchu je průřezové, přesto se v poslední době ukázalo právě to, že pokud chceme sektor cestovního ruchu podpořit, musí být vnímán především jako sektor hospodářství a z tohoto důvodu je přesun pod Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR samozřejmým krokem. Dovolujeme si vás proto ještě jednou požádat o zařazení cestovního ruchu jako samostatné sekce s vlastním náměstkem a odborem v rámci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, nikoliv Ministerstva kultury ČR. Současně vám také nabízíme spolupráci, jsme připraveni společně jednat o konkrétní podobě a nastavení cestovního ruchu v gesci MPO.

Česká unie cestovního ruchu

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button