Kam jet?Nezařazené

9x SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental

Devět středisek, 280 kilometrů sjezdovek a příznivá dojezdová vzdálenost. To jsou základní klady oblasti SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental. A pak ještě rozmanitost, díky níž si každý najde svoje: rodinnou pohodu, sport i živé party.

Foto: Christian Kapfinger
Foto: Christian Kapfinger

1. Kvalitní terény

Hustá síť lanovek a sjezdových tratí pokrývá kopce nad obcemi Ellmau, Scheffau, Söll a Brixen im Thale, a nad tím vším ční výrazný masiv Wilder Kaiser. Sjezdovky jsou široké a hravě členité, vhodné pro tzv. ski safari, tedy horizontální přesun prostřednictvím cest do kopce lanovkou z kopce na lyžích.

2. Čarodějnické atrakce

U letního zážitkového vodního areálu Hexenwasser v SkiWelt Söll jsou nyní k dispozici nové zimní atrakce. „Hexenschuss“ je trať, kde si můžete změřit rychlost při jízdě „šusem“, a na vlnité trati Hexenwelle si kromě legrace prověříte tělesnou koordinaci. Další zábavný potenciál dodávají tři místa, kde si lze nechat natočit na video svou jízdu, ať už na slalomové, nebo skikrosové trati. Řekněte i ostatním, ať si pořídí záznam. Večerní sledování a srovnávání s komentáři bude možná překvapivé.

3. Motorky & lyže

Zápolení a zároveň týmovou práci lidí a strojů na sněhu můžete příští rok poprvé obdivovat ve SkiWelt Ellmau, a to 12. ledna. Každý z dvanácti týmů večerního závodu sestává z lyžaře a jezdce na motocyklu Harley Davidson. Lyžař odstartuje a co nejrychleji se prosmýkne tratí obřího slalomu. V cíli stiskne „předávací“ tlačítko, čímž dá zelenou motorkáři, který trať absolvuje pro změnu do kopce. Oba časy se sečtou a vyhrává nejrychlejší dvojka. Hlavní program Text Petr Bílek začíná ve 20 hod., afterparty je do 4:30 hod.

4. Noční skluz

Jestliže si přes den na lyžování z nějakého důvodu nenajdete dost času (a stát se to může), nevadí: nad obcí Söll je největší noční lyžařská aréna v Rakousku. Není to jen nějaká náhražka v podobě krátkého kopce s vlekem: osvětleno je celých 10 km sjezdovek i funpark „Hans im Glück“ a jezdí tři lanovky. Svítí se (a lyžuje) středa–sobota od 18.30 do 21.30 hod.

5. Noc i sláva ve světě iglú

Není vám hotel či penzion dost „přírodní“? Ubytujte se v čistém ledu a sněhu! V horní stanici lanovky Hochbrixen stojí v zimě celá iglú vesnice s hotelem, kostelem, restaurací, barem i galerií ledových soch. Nocleh si tam lze rezervovat vždy od čtvrtka do neděle. V úterý 12. února se ve sněžné vsi můžete večer zúčastnit velké horské slavnosti. Nejste tam v tento den? Nevadí. Menší party se v bílém království konají i jindy, program sledujte na webu.

Foto: Christian Kapfinger

6. Děti jsou v pohodě

Děti milujeme, ale přece jenom je někdy na čas… odložit je nehezký výraz, tak řekněme poskytnout jim příjemné a inspirativní prostředí, kde se jim bude věnovat maximální pozornost a kde se nebudou na onen čas muset nudit s námi. V obci Söll je pro tento účel klub zvaný KiKo. Profesionální personál vaše děti (od 1 roku věku) zabaví uvnitř i venku.

7. Chytrý sníh

Zasněžování ve SkiWeltu se provádí ekologicky a velmi důmyslně. Systém s využitím GPS dokáže měřit výšku sněhové pokrývky (s přesností na 3–5 cm) a z dat z celé oblasti sestavit mapu. Zasněžovací zařízení se pak nasadí přesně tam, kde je sněhu málo. A naopak se ví, kde je nadbytek sněhu, který je možné využít. Pro hosty to znamená jistotu sněhu po celou sezonu až do 8. dubna.

8. Oslavte masopust!

Období nevázaného veselí (též karneval či „Fasching“) před obdobím velikonočního půstu se horám nevyhýbá a tuto zimu připadá na úterý 5. března. Na chatě Stöcklalm bude od 15 hod. žitý koncert, na Brixner Stadl od 16 hod. DJ Heino a od 20 hod. v Moonlight Baru multižánroví Die Alpis.

9. Stavte se v Kufsteinu

Pamatujete si, jak se na lyžařském kurzu říkalo, že třetí den je kritický, a proto byl místo lyžování jiný program? Zkuste toto retro obnovit a zajeďte si na půl dne do Kufsteinu, což je to město, kolem kterého všichni jezdí, ale málokdo tam byl. Město se koncentruje kolem Dolního náměstí s radnicí,

 mariánskou kašnou a množstvím kaváren a restaurací. Kromě návštěvy nepřehlédnutelné kufsteinské pevnosti stojí za to exkurze do sklářské huti Riedel nebo muzea šicích strojů. Nebo baru Stollen 1930 s největší galerií ginů na světě (víc než 800 vzorků).

Foto: W9

Info

Jak (a čím) se tam dostat: Na Alpy je to poměrně blízko, 500 km z Prahy. Podle toho, kde bydlíte, přijedete po dálnici A8 buď od Mnichova, nebo od Salcburku a na km 101 odbočíte na Innsbruck. Na km 17, ve Wörglu, pak sjedete směr Brixental.

Kde bydlet: Rádi byste z hotelu rovnou na svah? V Rakousku to nebývá běžné. Když se však ubytujete v novém hotelu Tirol Lodge v Ellmau, tento vítaný komfort máte zajištěn. A také tu je panoramatická sauna, celoročně vyhřívaný krytý a venkovní bazén, posezení s krbem a tři restaurace. A kdyby vám ani to snad nestačilo, tak tu jsou i rychlá Wi-Fi a Netflix.

Další informace: www.skiwelt.at.

Petr Bílek

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button