135 let Muzea hl. města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy slaví v tomto roce 135 let od svého založení. Při této příležitosti se hlavní budova Muzea otevře 2. října pro veřejnost zdarma a na návštěvníky bude čekat bohatý program.

Foto: www.muzeumprahy.cz
Foto: www.muzeumprahy.cz

Hlavní budova muzea, Na Poříčí 52, Praha 8, bude otevřena od 9 do 18 hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout stálé expozice a výstavy Pražské biografy / Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů a Břevnov – ve stínu kláštera, Hradčanům na dohled.

Pro děti s rodiči je připravena etapová hra,  která je provede stálými expozicemi muzea. Za správné splnění všech úkolů bude na děti čekat odměna. Etapová hra je koncipována jako pět samostatných hádanek, které děti najdou v jednotlivých expozicích muzea.

Před budovou muzea bude za dobrého počasí probíhat street art, kdy si každý bude moci vyzkoušet práci se sprejem, a na stejném místě se bude skládat i puzzle Mánesovy desky z pražského orloje.

Ve 14 hodin provede návštěvníky hlavní budovou Pavla Státníková, hlavní kurátorka muzea, která je nechá nahlédnout do míst, kam se běžně nedostanou. Další komentované prohlídky budovy budou vedeny lektorským oddělením v 11 a 16 hodin.

V 15 hodin začíná divadelní představení Pošťácká pohádka pro děti od 5 let.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button