Partnerská sekceZprávy

114. zasedání evropské asociace ECTAA v Tunisu

Partnerský článek

Tunisko hostilo ve dnech 1.–2. prosince 2016 zástupce národních asociací cestovních kanceláří a agentur na 114. pololetním zasedání evropské asociace ECTAA, mezi jejíž členy patří i AČCKA. Kongres se konal v hlavním městě Tunisu na pozvání FTAV – Tuniské federace cestovních kanceláří, nového mezinárodního člena ECTAA.

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock
Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

20 evropských delegací přijala tuniská ministryně cestovního ruchu Selma Elloumi. Vysvětlila, že cestovní ruch v Tunisku podstoupil restrukturalizaci s dlouhodobou strategií. Vláda významně investovala do oblasti vzdělávání a diverzifikace produktů v cestovním ruchu s cílem zajistit poskytování služeb vysoké kvality ke spokojenosti hostů. Tunisko zaznamenalo v letošní sezoně pozitivní trend v podobě mírného nárůstu počtu návštěvníků, avšak cestovní ruch z většiny evropských zdrojových trhů je nutné ještě obnovit.

Předseda sdružení FTAV M. Mohamed Ali Toumi spatřuje v pořádání kongresu ECTAA v Tunisu další významný milník na cestě k zotavení tuniského cestovního ruchu. Paní Merike Hallik, prezidentka ECTAA, poznamenala: „Tunisko bylo pro Evropany vždy oblíbenou destinací. Byli jsme ohromeni vřelým přivítáním a štědrou pohostinností a doufáme, že se turisté brzy vrátí do Tuniska ve větším počtu.“

ECTAA v rámci svého zasedání schválila plán činnosti na příští rok, jehož součástí je cílení na potřeby členských asociací a oboru cestovního ruchu oproti následování programu evropských institucí a IATA. V příštím roce bude i jedním z hlavních témat průběh brexitu a mírnění jeho dopadu na cestovní ruch. Preferovanou destinací ECTAA 2017 se stal portugalský region Coimbra, který hostuje i příští jarní zasedání v květnu 2017.

Kateřina Petříčková

výkonná ředitelka AČCKA

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button