Partnerská sekceZprávy

10 outdoorových aktivit, které byste měli v Chorvatsku zkusit

Partnerský článek

Ať už plánujete jít hluboko pod zem či vysoko nad mraky, nabízí Chorvatsko k vychutnání všech druhů outdoorových aktivit jedinečnou krajinu.

Foto: Chorvatské turistické sdružení

1) Naskočte do balonu a podívejte se na ně z nebe: Namiřte si to až do mraků a nechte se unášet přes jednu z nejkrásnějších scenerií na světě. V závislosti na větru se můžete proletět nad Záhřebem a užít si výhled na město nebo uniknout shonu a letět přes krásné kopce oblasti Záhoří.

2) Následujte řeku na kajaku: Pro ty, kteří jsou trochu odvážnější, je jízda na kajaku na řece Mrežnica ideální kombinací fyzické aktivity a poznávání přírodních krás.

3) Vrhněte se na pohoří Biokovo: Pokud hledáte skutečné vzrušení, vyzkoušejte paragliding v úchvatné Chráněné krajinné oblasti Biokovo na jihu Chorvatska. Výhled, který se vám naskytne, je jedinečný, od nádherné okolní přírody po nedaleké pobřeží s malebnými vesničkami.

4) Prozkoumejte Slavonii na hřbetu koně: I když je jízda na koni populární po celé zemi, je Slavonie nejznámější a je plná klubů a společností, které vás s velkou vřelostí a trpělivostí naučí, jak se udržet v sedle.

5) Projeďte se na kole kolem Plitvických jezer: Pokud jízda na koni není nic pro vás, proč nejezdit na kole – a neprozkoumat některé z nejkrásnějších oblastí Chorvatska na dvou kolech.

6) Vylezte na hory: Pohoří Severní Velebit je dalším úžasným národním parkem, který stojí za návštěvu. Protože je velmi hornatý, pěší turistika je jediným způsobem, jak jej skutečně poznat. Území parku zahrnuje stezky a cesty jak pro turisty, tak pro zkušené horolezce.

7) Dopřejte si „toplice“ (termální lázně): V severní části Chorvatska, 20 minut jízdy od města Varaždin, najdete prameny lázní Varaždinske Toplice. Jako mnohé z chorvatských termálních lázní navštěvovali často Varaždinske Toplice již staří Římané.

8) Pozorujte rozmanitost ptáků: Chráněná krajinná oblast Kopački rit je skutečným přírodním pokladem nabízejícím milovníkům nedotčené přírody jedinečný zážitek. Oblast je domovem a úkrytem asi 260 různých druhů ptáků, což činí pozorování ptáků mimořádně zajímavé jak pro začátečníky, tak pro odborníky.

9) Připojte se k prohlídce s průvodcem: Po jeskyni Modrič a vesničce Rovanjska buďte připraveni na dech beroucí cestu. Vybaveni kombinézami, přilbami a čelovkami objevíte působivé sintrové jeskyně. Jste-li v oblasti Zadaru, tuto jeskyni rozhodně musíte vidět.

10) Vyzkoušejte lanový skluz v Omiši: Pokud hledáte příval adrenalinu, pak se bez obav chyťte a sjeďte dolů po ocelových lanech kaňonem řeky Cetina. Zajištěni pásem můžete svištět po osmi lanech o celkové délce 2100 metrů. Dokud vás nepřepadne strach z výšek, bude to pro milovníky adrenalinu ta pravá aktivita.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button