Zájezdové autobusy se musí v Salcburku hlásit předem online

Dopravci, kteří vypravují zájezdové autobusy do Salcburku, si musí předem online obstarat volný slot pro příjezd a odjezd. Loni Salcburk navštívily více než tři miliony turistů, samotné město má přitom jen kolem 150 000 obyvatel.

Salcburk v roce 2017 navštívily přes 3 miliony turistů. Foto: archiv

Každý zájezdový autobus, který do Salzburgu přiváží turisty, musí být od počátku června předem nahlášený v novém online rezervačním systému pro příjezdy a odjezdy. O nahlášení se musí postarat dopravce. Podle informací města Salzburg lze nahlášení provést i bezprostředně před příjezdem.

Za poplatek 24 eur na autobus a den obdrží dopravce parkovací místo na autobusovém parkovišti na jihu nebo na serveru města, v závislosti na obsazenosti. Rezervaci lze bezplatně zrušit do dvou týdnů před příjezdem. V Salcburku je navíc k dispozici třináct nástupních a výstupních míst.

Od zmíněného opatření si Salcburk slibuje lepší organizaci pohybu turistů. Podle údajů města přijely loni do Salcburku přes tři miliony turistů, mimo jiné i v přibližně 50 000 zájezdových autobusech. Z nich téměř všechny přijížděly na autobusové nádraží v Paris-Lodron-Straße.

Další informace a online portál pro hlášení autobusů najdete ZDE.

Newsroom TTG

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.