Zájem o Dubaj roste. Loni ji navštívilo na 70 tisíc českých turistů

Partnerský článek

Nejpopulárnější ze sedmi Spojených arabských emirátů ohlásil výrazný nárůst návštěvníkůČeské republiky. Dovolenou v Dubaji si loni nenechalo ujít 69,476 českých turistů, o čtvrtinu více než v předchozím roce. Celkem do Dubaje v roce 2017 zavítalo rekordních 15,79 miliónů návštěvníků. Do statistik nejsou započítání tranzitní pasažéři, kteří v Dubaji jen přestupovali.

Foto: Dubai Tourism

Emirát tak navázal na předloňský 5% růst a významně nakročil k splnění cíle, který si vytyčil do roku 2020 – dosáhnout mety 20 miliónů návštěvníků ročně.

„Jsme přesvědčeni, že výkonnost turistického odvětví, podpořená silným spojenectvím mezi subjekty ze soukromého i státního sektoru, umožní splnit náš cíl dosáhnout na první příčku žebříčku nejnavštěvovanějších měst a současně se stát nejvíce doporučovanou destinací s nejvyšším počtem vracejících se návštěvníků,“ uvedl Helal Saíd Almari, generální ředitel Dubai Tourism.

Za nárůstem počtu turistů z České republiky stojí především větší cenová dostupnost dovolené v tomto emirátu a výrazně rozšířená nabídka pro rodiny s dětmi. V Dubaji se jen v posledním roce otevřelo několik desítek hotelů pro středně příjmové cestovatele. A přibylo také zábavních rodinných parků a dalších atrakcí, mimo jiné dubajské safari, nebo nová ikonická vyhlídka „Pozlacený rám“.

Od roku 2016 má Dubaj v České republice oficiální turistické zastoupení, které se stará o vztahy s veřejností i klíčovými hráči v cestovním ruchu. Zajišťuje jej společnost Travel Advance.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.