Za poklady Broumovska

Broumovský benediktinský klášter rozezvučí ve dnech 7. – 12. srpna 3. ročník mezinárodních Hornových kurzů, které jsou doprovodným programem festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska.

Foto: archiv festivalu

Letošní, v pořadí již třetí ročník kurzů nabídne týdenní program pro účastníky ze čtyř zemí: České republiky, Slovinska, Maďarska a Japonska. Kurzy povedou čeští lektoři a uznávaní hornisté Zuzana Rzounková a Petr Hernych, a izraelský hornista a pedagog Saar Berger, který spolu s oběma lektory a oficiální klavíristkou kurzů Janou Goliášovou vystoupí na sedmém festivalovém koncertu v sobotu 12. srpna od 18 hodin v kostele sv. Barbory v Otovicích. Pro veřejnost je naplánováno celkem šest koncertů účastníků kurzů, se vstupem zdarma. Součástí bude Halali show v Adršpašských skalách ve středu 9. srpna v 16:30 u jezírka Pískovna a také slavnostní Závěrečný koncert v sobotu 12. srpna v 11:30 v koncertním sále opatského křídla broumovského kláštera.

„Hornové kurzy pořádáme v Broumově již třetím rokem a mě osobně velmi těší, že se tato akce v našem hornovém světě začíná etablovat jako zajímavé strávení prázdnin s aktivní hudební náplní. Celý týden probíhají v broumovském klášteře lekce hry na lesní roh, účastníci mohou přes týden poznat různorodé hráčské kultury a konfrontovat svou úroveň hraní s ostatními. V loňském roce předával své zkušenosti mladým hornistům kromě českých lektorů známý americký hornista Kerry Turner, letošních kurzů se účastní jako lektor pan Saar Berger, izraelský hornista, specialista na soudobou hudbu. V rámci kurzů proběhnou také přednášky o způsobu hry na lesní roh, o pódiovém vystupování, trémě, správném dýchání – to jsou témata, která mladé hornisty zajímají a které každodenně řeší. Kurzy budou doplněné koncertní aktivitou účastníků přímo v broumovském klášteře, hornovým skupinovým „halali“ v Adršpašských skalách a finálním vyvrcholením je koncert Saar Bergera a lektorů kurzů v rámci festivalu Za poklady Broumovska,“ uvedla lektorka Zuzana Rzounková.

Aktuální informace naleznou zájemci na webových stránkách kurzů lhk.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu Za poklady Broumovska.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.