Vzducholoď nad Lincem zve na opojení z výšky

Loď umístěná vysoko nad hornorakouským Lincem zve na letošní ročník uměleckého a kulturního projektu Höhenrausch 2018. Výstavy a další akce opět propojí trasa nad střechami města.

Loď „přistává“ na střeše budovy Raiffeisen Kunst Garage. Foto: Florian Voggeneder

Letošním tématem projektu Höhenrausch je voda, tedy i řeka Dunaj protékající městem. Motto zní: „Jiné nábřeží“. Více než 40 uměleckých děl a instalací ukáže vodu jako živel protikladů: voda může být místem ztroskotání, ale i vynoření se, místem loučení i setkání, úspěchu i utopie. Voda je hranice, ale zároveň spojuje lidi, povahy i kultury.

Höhenrausch v Linci v roce 2016. Foto: www.hoehenrausch.at

Celý projekt má podobu jakési stezky, která skrze Linec vede po dřevěných stezkách nad střechami, přes mosty, po schodištích, věžích, střechách a půdách, a také po různých výstavních prostorech. Höhenrausch je přitom zážitek vhodný pro celé rodiny.

 

Jeden z úseků Höhenrausch v roce 2016. Foto: www.hoehenrausch.at

Letošní Höhenrausch, tedy „opojení z výšky“ se koná od 24. května do 14. října 2018, prostory a trasa je otevřená od 10 do 20:30 hodin (poslední vstup v 19:30 h). Vstupné činí 12 euro pro dospělé, 6 euro pro děti a s platnou Linz Card je zdarma. Kurátory projektu jsou Elisabeth Schweeger, Martin Sturm a Genoveva Rückert. Více se dozvíte na www.hoehenrausch.at nebo na www.linztourismus.at.

 

 

Autor Petr Bílek (Články)


Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.