Výstavba sportovně-zábavního areálu TEPfactor v Mikulově by měla být zahájena již letos

Partnerský článek

Mikulov se může těšit na novou atrakci, která podpoří turistický ruch a rozšíří nabídku aktivit v této oblíbené destinaci. Již koncem roku by měla být v Mikulově zahájena výstavba sportovně-zábavního centra TEPfactor. Týmová hra TEPfactor, která byla inspirovaná známou televizní soutěží Pevnost Boyard, nabídne po svém otevřením zábavu a adrenalin tisícům návštěvníků. Stavba bude probíhat ve třech etapách a náklady s ní spojené budou financovány kromě vlastních zdrojů společnosti také s pomocí dluhopisů pro drobné investory.

Vizualizace: TEPfactor

TEPfactor je dobrodružná hra zaměřená na týmovou spolupráci, adrenalin, zábavu a výzvu. Je určená pracovním a sportovním týmům, rodinám s dětmi, školám a nebo skupince přátel. První TEPfactor v Chotilsku na Slapech byl otevřen již před pěti lety a každoročně jím projde více než 30.000 návštěvníků. Pro velký úspěch tohoto centra se v letošním roce počítá s významnou expanzí společnosti, která otevře svou první zahraniční pobočku a to letos na jaře v Dubaji. Na podzim bude následovat otevření centra ve Varšavě a poté přijde na řadu Mikulov.

Mikulovský komplex bude z architektonického hlediska respektovat krajinu a zástavbu v okolí. Výstavba má probíhat ve třech etapách. „První etapu představuje herní dům s 25 úkoly a kapacitou sto lidí, jehož otevření plánujeme na rok 2019. Druhá etapa počítá s výstavbou ubytovacího zařízení také pro sto lidí. Třetí etapou je vybudování wellness a konferenčních prostor,“ říká ředitel TEPfactoru Jan Daneš. „Interiér bude v duchu tzv. steampunku, plný technologických prvků, ozubených kol a futuristických strojů,“ doplňuje Jan Daneš.

Výstavba herní budovy by v rámci první etapy měla spolknout přibližně 30 mil. Kč. Tato investice bude financována z firemních dluhopisů, které garantují drobným investorům roční úrok 7% při splatnosti tři roky. Podle předpokladů bude mít moravský projekt v roce 2019 roční obrat 15 miliónů Kč a v roce 2020 již 20 milionů Kč, tudíž dostatek financí na splacení dluhopisů.

Na pomezí Česka, Slovenska a Rakouska se může místní projekt stát cílenou zábavní destinací pro obyvatelé  Brna, Bratislavy a Vídně nebo rozšířit nabídku aktivit i mnohým turistům, kteří do této oblasti míří. „Věříme, že TEPfactor může být pro oblast Mikulova velkým přínosem,“ uvádí Jan Daneš. „TEPfactor přivede do Mikulova v rámci své nabídky řadu firem a soukromých návštěvníků a vytvoří tak mnohé podnikatelské příležitosti pro místní firmy. Chotilským areálem prošlo jen v loňském roce 30 tisíc návštěvníků a obrat činil více než 30 mil. Kč. Podobná čísla očekáváme i v Mikulově.“

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.