Výstava Křehká krása 2017

Svaz výrobců skla a bižuterie spolu s partnery připravuje již šestý ročník prezentačně-prodejní výstavy skla a bižuterie  „Křehká krása 2017“. V areálu jabloneckého Eurocentra se ve dnech 10.-13. srpna představí a nabídnou své nové kolekce čtyři desítky výrobců skla a bižuterie.

Akce se letos prolne také s Mezinárodním trienále skla a bižuterie, které pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou od 24. června až do konce října. Na čtyřech místech v centru města bude k vidění 89 výrobních značek, 25 sklářských výtvarníků – pedagogů a práce studentů 20 odborných škol, celkem bude zastoupeno 12 zemí . V době konání Křehké krásy 2017 se tak Jablonec nad Nisou stane bezesporu reprezentativní přehlídkou  českého skla a bižuterie.

Křehká krása již tradičně nabídne také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny určené zejména dětem. Z bohaté nabídky doprovodného programu se největší oblibě každoročně těší svazová módní přehlídka „Made in Jablonec 2017“, letos s podtitulem „Glamorous Day“. Vrcholem programu bude páteční večerní koncert (11. srpna), kdy od 18 hodin v amfiteátru výstaviště vystoupí oblíbený skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř.

„Křehká krása je již nedílnou součástí prázdninového kulturního a turistického programu Jablonce nad Nisou. Návštěvníkům nabízíme 4 dny plné zážitků v krásném výstavním areálu. Chceme podpořit tradiční bižuterní  a sklářský průmysl a představit ho v plné kráse.

Přejeme si, aby se návštěvníci výstavy a Mezinárodního trienále skla a bižuterie přesvědčili o kreativitě a umění  českých sklářů a výrobců bižuterie“, uvádí předseda Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček.Vstupné na Křehkou krásu je pouhých 50,- Kč. vstupenka přitom platí po celou dobu výstavy, včetně všech výstav muzejního „trienále“ a pátečního koncertu Jaroslava Uhlíře. Děti do 15 let mohou přijít v doprovodu rodičů zdarma.

Partnery výstavy jsou:
Ministerstvo kultury ČR, Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism, Liberecký kraj, Statutární město Jablonec nad Nisou, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Preciosa a.s., Jablonecké kulturní a informační centrum, Eurocentrum Jablonec nad Nisou, JBX Promotion, Powiat Jelenogorski a Texo Plus s.r.o.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.