Václav Novotný je novým členem představenstva PCT

Novým členem představenstva pražské společnosti Prague City Tourism (PCT, dříve Pražská informační služba) se stal pražský opoziční zastupitel Václav Novotný (TOP 09).

Ing. Václav Novotný, pražský radní pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy

Foto: Luděk Neužil

ČTK to řekl po jednání představenstva radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice), do jehož kompetence turismus patří. Z představenstva zároveň odstoupila zastupující šéfka magistrátu Zdena Javornická. Nová firma vznikla k letošnímu 1. červenci a postupně nahradí příspěvkovou organizaci PCT. Firma se stará o cestovní ruch v Praze.

Václav Novotný, který je předsedou zastupitelského klubu TOP 09, se pravděpodobně stane předsedou představenstva a bude mít za úkol zejména převod všech činností z příspěvkové organizace na tzv. akciovou společnost ve veřejném zájmu. Transformace má být dokončena do 1. července 2019. Předsedu v následujících dnech představenstvo teprve zvolí.

V představenstvu jsou vedle Novotného ještě vedoucí magistrátního odboru cestovního ruchu František Cipro a magistrátní právník Michal Jordán. V dozorčí radě jsou nyní náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO), místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus (SZ) a pražští zastupitelé Jaroslava Janderová (ODS), Eliška Kaplický Fuchsová (ANO) a Lukáš Kaucký (ČSSD). Valnou hromadou bude rada hlavního města.

PCT je akciovou společností ve veřejném zájmu. Dozorčí rada bude pětičlenná a bude jmenovat a odvolávat tříčlenné představenstvo. Nemovitosti firma vlastnit nebude, zůstanou majetkem města a PCT je bude mít propachtovány. Základní kapitál je rozdělen na 50 000 kusů kmenových akcí o jmenovité hodnotě akcie 1000 korun. Všechny jsou cennými papíry na jméno.

Společnost nemá ředitele od doby, kdy v roce 2017 skončila ve funkci Nora Dolanská. Výběrové řízení podle Wolfa pravděpodobně nebude vypsáno ještě před říjnovými komunálními volbami. „Předpokládám ale, že to bude do konce roku, aby měl nový ředitel dostatek času připravit strukturu společnosti,“ řekl.

ČTK

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.