V Tančícím domě se otevře Dancing House Hotel

V novodobé dominantě Prahy Tančícím domě bude 1. srpna otevřen čtyřhvězdičkový hotel, který nabídne v každé z věží Ginger a Fred stejně pojmenované apartmány s krásným výhledem na panorama Prahy a k tomu celkem 21 pokojů, kavárna a v nejvyšším patře restaurace. Pobyt si zájemci mohou zarezervovat již nyní.

Foto: Dancing House Hotel

Foto: Dancing House Hotel

Tančící dům navrhl chorvatský architekt Vlado Milunić spolu s Frankem O. Gehrym a britskou architektkou českého původu Evu Jiřičnou. Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira. Tanečníka představuje věž kamenná a jeho partnerku věž skleněná.

Na vrcholu věže symbolizujícího tanečníka je kupole s konstrukcí z kovových trubek potažená nerez síťovinou s oky, zahalená do pomyslných vlasů a představuje hlavu medúzy. Tančící dům se protančil ke svému otevření v roce 1996 a ještě téhož roku získal prestižní ocenění amerického časopisu Time v kategorii design roku.

Neméně významná je i skutečnost, ze si jej Česká národní banka nechala vyobrazit na pamětních mincích jako příklad současné budovy pro cyklus Deset století architektury.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.