V Baharoně vznikl projekt „Ekostezky“

Partnerský článek

Barahona je turisty dosud neobjevený region na jihozápadním pobřeží země, kde se ukrývá obrovské přírodní bohatství.Destinační management Barahonynyní začal rozvíjet projekt s názvem „Ekostezky“, jehož cílem je podpora ekoturistiky při zachování přírodních zdrojů a zapojení místních komunit.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Barahonský destinační management vytvořil čtyři ekoturistické trasy. V provincii Ciénaga se jedná o panenskou jeskyni CuevaVirgen a Ďáblův chřtán, v Polo vznikla Stezka kávy a v Paraíso cyklostezka Cachote-Platón.

Projekt financovaný Interamerickou rozvojovou bankou (BID) cílí především na turisty z Francie a Německa. Hlavním cílem je představit Barahonu jako místo s krásnou nedotčenou přírodou a současně zlepšit životní podmínky místních obyvatel a ekonomiku provincie.

Do projektu jsou zapojeni jak dobrovolníci a místní komunita, tak certifikovaní průvodci. Pracovní skupiny koordinují spolupráci pod záštitou místních úřadů. Jednou měsíčně se konají schůzky, na kterých je hodnocen stav značení a fyzická obtížnost stezek, řízení a údržba cest, čitelnost nápisů a čistota.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..