Úpadek cestovních kanceláří Azur Reizen a Maxi Reisen

Dne 11. 9. 2017 vyhlásily úpadek cestovní kanceláře AZUR REIZEN s.r.o. a Maxi Reisen s.r.o. Důvodem úpadku je neschopnost subjektů dostát svým závazkům vyplývajících z uzavřených smluv. Poškození klienti se mohou obracet na asistenční službu Global Assistance.

Pláž Cala Clara. Zdroj: seemallorca.com

Cestovní kancelář AZUR REIZEN na trhu působila více než 20 let (od roku 1997) a specializovala se především na letecké zájezdy ke Středozemnímu moři (zejména Tunisko, Egypt, Řecko, Španělsko). Cestovní kancelář Maxi Reisen vznikla v roce 2008 jako internetová cestovní kancelář a zaměřovala se na prodej nízkonákladové dovolené.

Obě cestovní kanceláře byly řádně pojištěny u České podnikatelské pojišťovny (AZUR REIZEN do 31.12.2017, Maxi Reisen do 23.4.2018). Dotčení klienti se nyní mohou obracet na asistenční službu Global Assistance, a.s. (Tel. +420 266 799 788). Rovněž na stránkách pojišťovny jsou informace k postupu, jak vznést písemný nárok na pojistné plnění.

V letošním roce tímto došlo celkem ke třem úpadků cestovních kanceláří. Úpadek subjektů AZUR REIZEN a Maxi Reisen je vzhledem k jejich dlouholetému působení subjektů na trhu i jeho vyhlášení na konci hlavní turistické sezony poměrně neobvyklý. První úpadek z května letošního roku (CK Relaxace) byl úpadkem malé cestovní kanceláře s minimálním dopadem na klienty.

Dle zveřejněných seznamů pojišťoven se na českém trhu nachází celkem 845 pojištěných cestovních kanceláří (údaj k 18.7.2017). V posledních čtyřech letech registrujeme v průměru čtyři úpadky ročně. Vzhledem k celkovému počtu aktivních CK je tak pravděpodobnost úpadku CK menší než 0,5 %. Těmito výsledky se ČR nijak nevymyká vývoji v ostatních evropských zemích, naopak je často pod průměrem.

Tereza Picková
výkonná ředitelka AČCKA

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *