Turisté mohou opět létat na filipínský Boracay, nejkrásnější ostrov světa

Počátkem roku filipínský prezident ostrov Boracay, který podle západních médií patří mezi nejkrásnější na světě, pro turisty z ekologických důvodů uzavřel. Nyní již mohou návštěvníci opět přijet.

[wzslider]

Oblíbený filipínský ostrov Boracay je opět přístupný návštěvníkům. „Zaručuji, že voda je opět čistá. Ostrov vypadá dnes opět nádherně,“ uvedl Roy Cimatu, filipínský ministr pro životní prostředí a přírodní zdroje. Ostrov byl pro turisty uzavřen od dubna ze závažných ekologických důvodů.

Boracay leží zhruba 300 kilometrů jižně od hlavního města Manily.  V roce 2017 navštívilo ostrov, proslulý písečnými plážemi, více než dva miliony filipínských i zahraničních turistů. Ve světových cestovatelských časopisech je ostrov hodnocen jako jeden z nejkrásnějších na světě. 

S intenzivním cestovním ruchem bohužel přišla špína. Hotely, restaurace a další provozovny totiž odpadní vody jednoduše vypouštěly přímo do moře. A ostrovní idyla tak nebyla nečisté a nevonící rysy. Uzavření ostrova pro turisty nařídil sám filipínský prezident Rodrigo Duterte a ostrov označil za „stoku“.

V pondělí 15. října se ostrov otevřel pro domácí turisty a od 26. října mohou přijet i návštěvníci ze zahraničí. Práce v přístavech, výstavba silnic a hlavně budování kanalizační soustavy a čističek odpadních vod by však měly trvat až do prosince roku 2019, tvrdí filipínská ministryně cestovního ruchu Berna Romulo-Puyat.

Petr Bílek

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..