Travelfest a Travelcon byly úspěšné

Slova chvály a uznání z řad široké laické i odborné veřejnosti udělala symbolickou tečku za letošním druhým ročníkem nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2018.

Foto: Travelcon

První ocenění kvalitní práce celého jihočeského destinačního managementu zazněla z úst jihočeské hejtmanky Ivany Stráské a její středočeské kolegyně Jaroslavy Pokorné Jermanové.Jižní Čechy se mimo jiné díky skvělé práci Jihočeské centrály cestovního ruchu dostaly v žebříčku návštěvnosti na druhé místo za Prahu a Středočeský kraj, což je pro nás skvělou vizitkou,“ uvedla Stráská. Jermanová pak v této souvislosti vyzdvihla především vysokou úroveň spolupráce Jihočechů a Středočechů v oblasti cestovního ruchu.

Podle manažerky veletrhu Kláry Kaštylové navštívilo Travelfest celkem přibližně osm tisíc lidí a prezentovalo se zde sedmdesát vystavovatelů..

Ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek připomněl, že svou úrovní, zdařilým a velmi pozitivně hodnoceným loňským prvním ročníkem, se Travelcon zařadil do kalendáře význačných tuzemských odborných konferencí věnovaných turismu.

V rámci letošního Travelconu předstoupilo před 270 registrovaných účastníků konference z celé České republiky během dvou dnů 46 expertů z různých oborů souvisejících s cestovním ruchem a marketingem. Organizátoři připravili atraktivní program, který zájemcům, podnikajícím například v turismu, hotelnictví a gastronomii nabídl nové pohledy v oboru. Cenné zkušenosti zde mohli získat i provozovatelé infocenter či zástupci měst a obcí nebo různých spolků. Program byl rozdělen do pěti hlavních témat: business v cestovním ruchu, kvalitní služby a personál, mimosezóna, média a marketing a památky.

Ředitel odboru regionálního partnerství a vztahů B2B agentury CzechTourism Aleš Pangrác představil plány národní turistické centrály pro roky 2018 – 2020. A tak by bylo možné pokračovat.

Ukazuje se také , že Travelcon není jen regionální událostí, ale že slouží také partnerům ze sousedních regionů, i zahraničních, jako důležitá diskusní platforma. Navíc kvalita přednášek a prezentací snese srovnání s nejvýznamnějšími mezinárodními akcemi věnovanými profesionálním otázkám turismu.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.