Tip na víkend: Indická kultura na festivalu v Náprstkově muzeu

Na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur se bude v sobotu 15. 8. 2015 konat festival oslavující indickou kulturu. Festival se uskuteční při příležitosti indického státního svátku Dne nezávislosti, který připadá právě na 15. srpna, kdy v roce 1947 skončila britská nadvláda nad Indií. Připraven je bohatý doprovodný program. Vstup na festival je po celý den zdarma.

Foto: www.nm.cz

Foto: www.nm.cz

Na Festivalu indické kultury budou návštěvníci moci poznat tuto druhou nejlidnatější zemi světa různými smysly. Součástí programu je totiž možnost po celý den ochutnat indické gastronomické speciality, které potěší chuťové pohárky milovníků exotických a trochu „ostřejších“ jídel, zaposlouchat se do hypnotizující indické tradiční hudby, vidět několik překrásných indických tanců, které si budou návštěvníci moci i sami vyzkoušet, či si poslechnout přednášku o bollywoodských filmech a jeden takový film na závěr večera i zhlédnout.

Akce se koná pod čestnou záštitou Indického velvyslanectví v České republice, které uznává akci jako oficiální oslavu indického Dne nezávislosti. Během festivalu připomene návštěvníkům samotný velvyslanec Indické republiky v Praze, co pro Indy tento den znamená.

Sobotní Festival indické kultury je součástí cyklu Barevné nádvoří, který pořádá Náprstkovo muzeum již druhým rokem. Návštěvníkům již byly úspěšně představeny například japonská a latinskoamerická kultura či kultura himálajského království Bhútán. Těšit se mohou ještě na rozlučku s létem v havajském stylu. Více na www.nm.cz.

 

Program Festivalu indické kultury – Oslav Dne nezávislosti Indie:

Sobota 15. 8. 2015, 11:00 – 23:00 hod., Nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických, Betlémské náměstí 1, Praha 1

11.00  Otevření areálu, možnost oběda před zahájením s dobrotami z ThePind

13.00  Oficiální zahájení festivalu, proslov indického velvyslance

13.30  Úvodní taneční představení souborů Om Dance Academy a Spandan

14.00  Představení a workshop tance Kathak– Ivana a Anežka Hessovy za hudebního doprovodu Tomáše Reindla

15.30  Představení a workshop tance BharataNatyam– Rásabihárí Dásí a její taneční skupina

16.45  Indické folklorní tance – Autentické vystoupení indického folkloru ze států Gudžarát, Maháráštra a Rádžasthán předvedou umělci z indického hudebně-tanečního souboru Spandan.

18.00  Bollywoodský tanec – Om Dance Academy – Bollywoodská taneční show

19.30  Přednáška Fenomén bollywoodského filmu

21.00 Projekce bollywoodského filmu

 

Po celý den je navíc připraveno:

Tradiční indická kuchyně –vynikající exotické pokrmy z kuchyně indické restaurace ThePind!

Výtvarné dílny pro děti – pod vedením lektorek si nejmenší návštěvníci festivalu budou moci vyrobit indické výrobky a ozdoby.

Stánky s indickými výrobky – během festivalu se budou návštěvníci moci zastavit u stánků s rukodělnými šperky, indickým kořením a jinými přísadami, které obohatí jejich kuchyni, knihami s indickou tematikou a pohádkami nebo typickým indickým oblečením! Představí se obchůdky Čapátí, Gabretashop, Elegance Indie, knižní bazar – Pavel Halabicanebo autentické výrobky, které si s sebou přiveze indická taneční skupina Spandan.

Fotokoutek – po celý den budou mít návštěvníci Náprstkova muzea jedinečnou příležitost vyzkoušet si pravé indické sárí a nechat se v něm vyfotit!

Malování henou

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..