Táborská setkání slibují jedinečné zážitky

Historický festival Táborská setkání, který se koná od pátku 14. 9. do neděle 16. 9., opět slibuje nevšední zážitky.

Foto: Naďa Rybárová

Sedmadvacátý ročník festivalu v historickém centru Tábora začne v pátek večer tradičním husitským chorálem Ktož jsú boží bojovníci a příchodem pochodňového průvodu na Žižkovo náměstí, následovat bude videomapping a také koncerty Davida Kollera a skupiny Mňága a Žďorp. Sobota kromě obvyklých lákadel, jako jsou např. Táborský jarmark, středověké tržiště nebo ohňostroj nad Jordánem, nabídne i koncert košické pop-rockové skupiny No Name, ale také naprostou novinku. Tou je Teen zóna v prostoru Housova mlýna.

„V minulých ročnících festivalu jsme tak úplně nevěděli, co teenagerům nabídnout,“ řekla na tiskové konferenci k festivalu Martina Suchá, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu města Tábor. „Teen zóna je novinkou, kde najdou spoustu zábavy, určitě ocení např. přednášku studia Warhose s Danielem Vávrou na téma Kingdom Come: Deliverance.“

V neděli budou, mimo jiné, otevřeny oblíbené táborské památky v rámci Dnů evropského kulturního dědictví, letos s tématem „společné dědictví, společné hodnoty“.

Festival, jehož generálním sponzorem je společnost BRISK, a. s., má rozpočet zhruba šest milionů, třetina z nich bude pokryta příjmy ze vstupného, třetina z příspěvků sponzorů a třetinu pokryje město.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.