Švýcarský workshop: Nová luxusní lanovka, výhodné balíčky pro CK i plující pódium ve tvaru leknínu

Novou luxusní lanovku Dragon Ride na Pilatus Kulm za 18 milionu CHF, plující pódium ve tvaru leknínu, které je třešničkou oslav 200. výročí turismu v regionu Lucern, cestu slávy k muzeu Jamese Bonda na vrchol Schilthorn, výhodné balíčky pro cestovní kanceláře a mnoho dalšího přivezli vystavovatelé STE 2015 – Švýcarského workshopu v Praze, který pořádal Switzerland Tourism 17. dubna v Restaurantu Žofín Garden.

Foto: www.luzern.com

“Seerose”, a floating platform on Lake Lucerne, Foto: Lucerne Tourism

Nabídky, novinky a prezentace všech vystavovatelů najdete přímo pod tímto článkem.

Díky aerodynamickému tvaru a delšímu závěsnému rameni lanovka Dragon Ride z Fräkmüntegg na vrchol Pilatus Kulm lépe odolává větru. Moderní design, panoramatická okna a prostornější uspořádání slibují dokonalou jízdu. Škoda jen, že zabere pouhé 3,5 minuty. Lanovka se veřejnosti otevřela 1. dubna 2015.

V regionu Lucern letos oslavují 200. výročí ve velkém stylu. Největším magnetem bude na Lucernském jezeře plovoucí leknín, open-air divadlo, které pojme až 700 diváků. Od května do října nabídne festivaly regionálních i profesionálních umělců.

Pokud dáváte přednost horám, vydejte se na vrchol Schilthorn, kde otevřeli minulý rok terasu Skyline Walk a muzeum Jamese Bonda. V létě tu navíc přibude 007 Walk of Fame a na příští rok plánují adrenalinovou vyhlídku Thrill Walk – skleněný chodník.

„Zájem Čechů o dovolenou ve Švýcarsku za posledních deset let stále stabilně roste, za rok 2014 eviduje Switzerland Tourism nárůst o 2,2% v ČR a na Slovensku činí nárůst dokonce 5,3%. Přičemž více Čechů vycestuje do Švýcarska v létě. Za minulý rok evidujeme v hotellerií (3* hotely a výše) 113 975 přenocování. To je ale jen menší polovina přenocování realizovaných ve Švýcarsku. Češi totiž dávají přednost parahotellerií, kam patří ml. ubytovny, kempy, prázdninové byty a domy, Bed & Breakfast, které činí 58% realizovaných ubytování. Celkem tedy Češi realizují 264 382 přenocování a s denní útratou CHF 160,- přinášejí největší hodnotu ze států střední a východní Evropy (Polsko, Maďarsko, ČR a SK).“ uvedla Alena Koukalová, ředitelka Švýcarské turistické centrály.

Srpen, červenec a březen jsou nejnavštěvovanější měsíce, podle počtu přenocování Čechů ve Švýcarsku. Mezi nejoblíbenější švýcarské regiony patří Curych, Graubünden, Valais, Ženeva a Lucern – Lucernské jezero. Velký potenciál má také region Bern a Berner Oberland, Ženevské jezero a Východní Švýcarsko.

Seznam vystavovatelů a jejich nabídky a speciální balíčky pro CK:

(STC) Switzerland Travel Center

Interhome

Hotel Schweizerhof Pontresina

Hotel Engiadina Zuoz

Rhätische Bahn

Jungfrau Region Tourism

Jungfrau Railways

Interlaken

Schilthorn Piz Gloria

Engadin Scuol Samnaun Val Müstair

Kandertal

Lucerne Tourism

Lucerne Festival

Mount Pilatus Railways Lucerne

TITLIS Engelberg

St.Gallen-Bodensee

Adelboden

Engadin St.Moritz

 

Kompletní informace o Švýcarsku a brožury ke stažení najdete na MojeSvycarsko.com.

 

Lucie Poštolková

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..