Student Agency: Češi si oblíbili exotiku i v létě

Partnerský článek

Výrazný zlom nastal při prodejích letenek do exotických a východoasijských destinací, a to při ohlášení vstupu Qatar Airways na český trh. Letecká společnost zahájila prodej letenek za výhodné ceny. Např. letenka do Bangkoku v červenci začínala na 10 600 Kč. Na konkurenci okamžitě zareagovala i letecká společnost Emirates – ta přišla v třetím srpnovém týdnu se speciálními cenami do vybraných destinací.

Foto: Shutterstock

„Pokud se podíváme na prodeje letenek do vybraných destinací v Asii, kde je konkurenční boj významnější, např. na Thajsko (Bangkok a Phuket), tak vidíme, že je průměrná cena letenek do této destinace o 15 % nižší než v minulém roce. Průměrná cena letenek poklesla z 16 576 Kč na 14 282 Kč, přičemž cena letenky z Prahy do Bangkoku v červenci začínala na 10 600 Kč, a to právě s leteckým dopravcem Qatar Airways,“ říká Věra Janičinová, ředitelka prodeje letenek od Student Agency.

Zájem klientů o exotiku potvrzuje i fakt, že výhodné ceny letenek od Qatar Airways byly platné zejména pro odlety do prosince 2017, zhruba 15 % z letenek prodaných v červenci je ale až pro odlet v roce 2018.

„V meziročním srovnání jsme jen v červenci zaznamenali 37% nárůst prodeje letenek do Thajska – samozřejmě to souvisí s novým spojem Qatar Airways a tím i větší kapacitou míst, konkurencí, ale i s lepším kurzem koruny,“ uzavírá Věra Janičinová.

Největší zájem mají klienti Student Agency o letenky do Bangkoku, následuje Denpasar na Bali, Hanoj, Seychelly, Colombo, Maledivy, Phuket, Dillí a Peking.

 

Dovolené v exotice kraluje Dominikána a Kuba

O exotiku mají zájem i klienti portálu dovolena.cz – celkový nárůst prodejů exotických zájezdů za léto, tedy za období od začátku června do poloviny srpna, je 12 %.

„Roste podíl klientů, kteří volí exotiku s německou cestovní kanceláří. Zatímco loni si vybralo německou cestovku 62 % zájemců, letos to bylo 67 %. Zákazníci už se naučili, že německé cestovky odlétají i z Prahy, Brna a Ostravy, navíc můžou získat parkování na letišti se slevou nebo zdarma. Navíc ceny zájezdů od rakouských a německých CK jsou denně přepočítávány podle kursovního lístku v bance, tudíž jsou se sílící korunou levnější,“ doplňuje Eva Sedlmajerová, ředitelka portálu dovolena.cz.

Oblíbeným cílem letní exotické dovolené je Dominikánská republika, kam čím dál častěji míří i rodiny s dětmi, meziroční nárůst zájmu o tuto destinaci je v období 1. 6. – 15. 8. 25 %. „Ve druhé polovině srpna pak v Dominikánské republice začíná období hurikánů, tudíž klientům doporučujeme od půlky srpna jiné destinace. Velké oblibě se těší též Kuba, která se otevírá světu, ale přesto stále láká turisty svou autentičností, letos se na ni v létě vydalo o 60 % víc klientů než vloni,“ upřesňuje Eva Sedlmajerová.

Další nárůsty letních prodejů exotických dovolených zaznamenali prodejci z portálu dovolena.cz u Malediv, a to 70%, zájem je i o Spojené arabské emiráty, kde sice v letních měsících panují vysoké teploty, ale zákazníci o ně mají zájem díky výhodnějším cenám – koupání v moři kombinují s nákupy. „Další destinací, která letos v létě zažívá boom, je Mauricius, kam se vydalo třikrát víc klientů než loni,“ uzavírá top 5 exotických destinací léta 2017 Eva Sedlmajerová.

Týdenní dovolená v Dominikánské republice s all-inclusive režimem vyjde na osobu na 22 000 Kč, na Kubě se snídaní 23 500 Kč. Na týden na Maledivy se snídaní se může klient podívat už od 32 000 Kč. České cestovní kanceláře zahájily tzv. first minute slevy na exotiku, až do konce srpna jsou vybrané zájezdy o 31 % levnější. Hlavní prodejní sezóna exotických zájezdů startuje na podzim.

 

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *