Srpnová Praha: Křižovatka světové mixologie

 Partnerský článek
V srpnu se Praha stane středem barmanského světa.  Ve dnech od 16. do 22. srpna 2013se v hotelu Hilton Prague za podpory Prague Convention Bureau uskuteční 62. setkání mezinárodní asociace IBA (International Bartenders´ Association), kterého se zúčastní 58 delegací zastupujících národní barmanské organizace ze všech kontinentů. Budou-li přijaty další dvě asociace, dosáhne IBA právě v Praze počtu 60 členů. WCC_2013-logo

Setkání z pověření IBA organizuje Czech Bartenders´ Association, která si letos připomíná dvacet let své existence. Je uznáním úrovně českých barmanů, že se akce koná v České republice již podruhé; poprvé se uskutečnila v roce 1997v karlovarském Grandhotelu Pupp.

V rámci setkání se uskuteční několik akcí, které budou přístupny odborné i laické veřejnosti, konkrétně Mistrovství světa v přípravě nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2013 (17. srpna), Mistrovství světa ve flairbartendingu (19. srpna) a Mistrovství světa v přípravě míšených nápojů klasickým způsobem (20. srpna). Na soutěžích vystoupí finalisté, kteří si účast zajistili vítězstvím v národních kolech. V Praze tak bude k vidění současná světová barmanská elita. Zároveň se zde objeví řada špičkových barmanů, kteří v minulosti významně ovlivnili vývoj tohoto oboru.

Setkání se uskuteční uprostřed doby koktejlové, kdy se míšené nápoje staly fenoménem, jenž patří ke gastronomické kultuře. Jednotlivé vstupenky na soutěžní dny lze zakoupit přímo na místě, hromadné objednávky lze zaslat naibameeting@cbanet.cz.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.