Slavnosti plodů na Zlaté stezce nabídnou podzimní ovoce a den plný zábavy

Den plný zábavy, tradic, folkloru, her, zajímavostí, spojený s ochutnávkami podzimního ovoce a ovocných výrobků, čeká návštěvníky letošních Slavností plodů. Ty se uskuteční v sobotu 20. října přímo trase nově vyznačené Zlaté stezky na návsi v Jámě, místní části obce Mičovice. Akci pořádá Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) ve spolupráci s Mikroregionem Chelčicko-Lhenickým.

„Chelčicko-Lhenicko je nejen velmi známou ovocnářskou oblastí na pomezí Prachaticka, Písecka a Strakonicka, ale také jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů na jihu Čech. Zdejší krajina láká návštěvníky množstvím kvalitně značených pěších tras a cyklostezek. Jednou z nejatraktivnějších je dálková pěší trasa Zlatá stezka, která prochází přímo Mičovicemi,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Součástí Slavností plodů jsou soutěže o Jablko roku, nejlepší cukrářský a pekařský výrobek z ovoce, slivovici a ovocnou pálenku, kterých se účastní nejen místní ovocnáři a producenti, ale také pěstitelé z Bavorska. Pečení je pak doménou místních hospodyněk. Na ovocnářském jarmarku mají návštěvníci možnost ochutnat celou škálu letošní produkce, především jablek.

Návštěvníky zahřejí nejen teplé ovocné mošty či produkce pálenic, ale také bohatý kulturní program pro celou rodinu. „Jeho součástí bude také dobrodružná soutěž Zlatá stezka za pokladem, seznámení s projektem Zlatá stezka a prezentace turistických oblastí,“ poznamenala manažerka projektu Zlatá stezka Eva Borsányi z JCCR.

Projekt Zlatá stezka – síť turistických cest na „Zelené střeše Evropy“, který je spolufinancován Jihočeským krajem, Státním rozpočtem ČR a Evropskou unií z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) v rámci Evropské územní spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, rozšířil letos stávající dálkovou trasu z Bavorska o jihočeskou a západočeskou část.

„Celkové náklady na realizaci projektu dosáhnou 15 milionů korun. Pětaosmdesát procent z této částky pokrývají zdroje z Evropského fondu regionálního rozvoje, pět procent hradí stát, zbytek kraj,“ konstatoval Polášek.

Nově vyznačené turistické trasy o celkové délce 631 kilometrů, které vznikly v rámci projektu Interreg, navazují na stejnojmennou síť ve východním Bavorsku (Goldsteig), s níž jsou propojeny třinácti přeshraničními cestami. Trasy vedou po značených stezkách Klubu českých turistů a jsou nově vyznačeny logem stezky ve tvaru oranžového S (hlavní trasa) a modrého S (propojovací a přiváděcí trasy). Trasy budou vedle značení osazeny odpočívadly a informačními panely.

„Hlavní trasa české Zlaté stezky je dlouhá 289 kilometrů. Jihočeská část měří 86 kilometrů a západočeská pak 203 kilometrů,“ doplnila Borsányi.

Více informací ke Zlaté Stezce i programu Slavností plodů lze nalézt na: www.zlatoustezkou.cz a www.facebook.com/jiznicechy

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..