Skupině CPI Property Group se daří, do svého portfolia hotelů přidává další značku

Loňský rok byl pro CPI Property Group velmi úspěšný, podle zatím předběžných údajů činil její čistý zisk téměř 17 miliard korun, provozní zisk 25 miliard korun a ke konci roku měla skupina ve správě majetek ve výši téměř 191,5 miliardy korun.

Clarion Hotel Brno, Vizualizace: CPI Hotels

Na tiskové konferenci v Praze to uvedl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group. „K tomuto výsledku samozřejmě přispěla i naše hotelová divize,“ dodal. Dceřiná společnost CPI Hotels letos slaví 25 let a za tu dobu se její portfolio rozrostlo na 29 hotelů ve 13 destinacích pěti evropských zemí – v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku a v Rusku.

Podle Jana Kratiny, generálního ředitele a předsedy představenstva CPI Hotels, plánuje jeho společnost nové projekty v Brně a v Českém Krumlově a rovněž hodlá v letošním roce rozšířit své portfolio o novou značku Comfort Hotels.  „Vstup do Brna byl dlouho plánovaným krokem, který má posílit naši pozici v oblasti konferenčního businessu,“ řekl Kratina. V Brně by měl vyrůst nový Clarion Hotel s největším kongresovým sálem ve městě s kapacitou 800 osob, v Českém Krumlově pak přibude v příštím roce nový hotel pod značkou Mamaison Hotels & Residences v historickém, památkově chráněném objektu na náměstí Svornosti s 35 pokoji.

CPI Hotels v letošním roce přidává do svého portfolia ke svým pěti hlavním značkám značku novou, a to Comfort Hotels. Ta patří, spolu se značkou Clarion Hotels, do franšízové sítě Choice Hotels International. Do konce roku by měly být představeny tři tříhvězdičkové hotely pod touto značkou, a to v Praze, Ústí nad Labem a Olomouci.

CPI Hotels rovněž hodlá výrazně investovat do rekonstrukce a rozšiřování svých stávajících hotelů. „Náš investiční apetit v oblasti hotelnictví trvá,“ řekl Zdeněk Havelka a dodal, že skupina bude v horizontu příštích tří let v této oblasti investovat téměř dvě miliardy korun.

Naďa Rybárová

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.