Skotské dny na Svachovce

Až do konce listopadu si budou moci návštěvníci Svachovy Lhotky u Českého Krumlova připadat jako ve Skotsku. Začíná se totiž psát historie single malt whisky značky Svach´s Old Well, první whisky destilérky Svachovka.

U této příležitosti tým tamní restaurace Glokner pod vedením šéfkuchaře Lukáše Andrlíka bude v rámci Skotských dnů připravovat speciální skotské menu, které hostům nabídne nejen tradiční haggis, ale např. i jemnou polévku z uzené tresky cullen skink. Pokrmy výborně doplní nejen místní pivo Glokner, ale i pálenky a likéry z produkce Svachovky. Degustovat se budou i různé druhy skotské whisky.

K zakoupení bude 217 lahví Svach´s Old Well z exkluzivní limitované edice Single Malt Spirit pod názvem History begins. Exkluzivní limitovaná edice těchto prvních 217 lahví byla odebrána z dubového sudu po bourbonu po prvním roce zrání, je to tedy edice, která se označuje jako new spirit. O prvním odebraném vzorku už se velmi pochvalně vyjádřili manažeři dvou významných skotských destilerií.

Návštěvníci Skotských dnů budou rovněž moci shlédnout výstavu unikátní soukromé sbírky whisky, tuto lahůdku si však budou moci vychutnat pouze zrakem. Zraku bude lahodit i výstava skotského malíře Graeme Baxtera, oficiálního malíře nejvýznamnějších golfových turnajů, jehož malby, tisky a litografie s golfovou tématikou jsou vystaveny v téměř čtyřiceti zemích celého světa.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.