Seriál Britannia láká pěší turisty do Českého ráje

Kevin Rushby, redaktor deníku The Guardian, nešetřil ve svém článku slovy obdivu pro neobyčejnou krajinu Prachovských skal, místa natáčení nového seriálu Britannia. Na několikadenní výlet ho do této lokality přivedla nová nabídka britské cestovní kanceláře On Foot Holidays, která vznikla za dlouhodobé podpory zahraničního zastoupení agentury CzechTourism ve Velké Británii. Britské turisty láká The Guardian nejen na filmové pamětihodnosti kraje, ale také právě na aktivní dovolenou – několikadenní pobyt v srdci Českého ráje, který je v nabídce cestovní kanceláře od letošního jara.

Foto: Kevin Rushby/Guardian

Vysokorozpočtový americko-britský seriál Britannia vypráví o římském tažení Británií v roce 43 a jeho hlavními protagonisty jsou členové keltského kmene, kteří před Římany hledají útočiště v horách. Velká část exteriérů se natáčela přímo v Prachovských skalách, ale také například v lomu Amerika nedaleko Karlštejna.

Tyto lokality byly pro britské turisty, kteří běžně navštíví převážně Prahu, většinou neznámé. „Jsem opravdu naštvaný! Týden jsem strávil po muzeích a náměstích a teď mě přivedli sem a řekli mi, že se mám za dvě hodiny vrátit! Tohle je div světa! Potřebuju aspoň týden!“ komentuje komíny Prachovských skal student Nils v článku Kevina Rushbyho.

Ve Velké Británii je filmová turistika velice populární, a tak není divu, že už od odvysílání prvního dílu v lednu 2018 se mnoho lidí ptá: „Kde najdu tu magickou krajinu?“ V návaznosti na citovaný článek již vyšlo několik obdobných článků odkazujících na další cestovní kanceláře, které nabízejí podobnou několikadenní aktivní dovolenou. „Jedná se o mimořádně hladké propojení mezi komerčním sektorem, médii a filmovým průmyslem, které má potenciál zviditelnit turismus mimo českou metropoli a ukázat tak britským turistům alternativu nebo doplnění ke klasickému víkendu v Praze,“ okomentovala úspěch Katarína Hobbs ředitelka zastoupení CzechTourism pro Velkou Británii a Irsko. Její kancelář poskytovala podporu formou konzultací a fam tripu zástupci kanceláře On Foot Holidays a také redaktorovi deníku The Guardian.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.