Šachový vlak v Praze

V pátek 13. října v 10 hodin vyjíždí z Prahy hlavního nádraží Šachový vlak 2017. Letos jeho trasa vede z české metropole do Olomouce, Trenčína, Bratislavy a přes Lednici zpět do Prahy, kam přijede 17. října.  Přihlášeno je 84 hráčů ze 17 zemí. Všechny partie devítikolového turnaje v rapid šachu se odehrají ve vlaku.

Foto: ČD

Šachový vlak je společným projektem Pražské šachové společnosti a Českých drah. „Mezinárodní turnaj šachistů na palubě vlaku vnímám jako jedinečnou sportovní událost a zároveň jako symbol spolupráce se zahraničními partnery. Vloni s německými a rakouskými, letos se slovenským a příští rok polskými. Minulé ročníky prokázaly, že královská hra šachy na železnici jednoznačně patří a že tento unikátní projekt láká k návštěvě naší země šachisty z celého světa,“ uvedl Pavel Krtek, předseda představenstva Českých drah.

Startovní listina Šachového vlaku 2017 zahrnuje například hráče z Francie, Švédska, Nizozemska, Belgie, Švýcarska, Německa, Anglie, Ruska, USA, Austrálie a Česka. Hlavní trofejí pro vítěze je skleněná lokomotiva.

Šachový vlak je složený ze šesti vagonů s hracími stoly, vozem pro doprovod, jídelním a zavazadlovým vozem.

Další informace jsou k dispozici na praguechess.cz.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.