Rodinný projekt Beskydské hřebenovky podpoří horské chaty

V Beskydech na Frýdecko-Místecku se chystá rodinný sportovní projekt Beskydské hřebenovky, který má podpořit místní horské turistické chaty. Je připraven na tři víkendy v červenci a srpnu a jeho součástí bude vždy hravý rodinný a individuální kondiční závod a zábavný program.

„Projekt má za cíl z dobrovolného startovného a sponzorské podpory zatraktivnit beskydské horské chaty a přiblížit je rodinám s dětmi,“ uvedl Martin Stiller z beskydského odboru Klubu českých turistů. Vybrané peníze budou podle Stillera plně použity na zvelebení chat pro jejich návštěvníky, primárně pro rodiny s dětmi. Vylepšeným zázemím chce klub motivovat rodiče, aby s dětmi navštěvovali Beskydy a horské chaty, a také zvýšit povědomí o místních turistických oblastech.

„Trasy budou uzpůsobeny pro rodiny s dětmi a v některých případech i pro kočárky,“ uvedl Stiller. Akce se budou konat 21. července v okolí chaty Prašivá, kde bude tématem les, 4. srpna u chaty Skalka s tématem louka a 25. srpna u chaty Kamenitý, kde budou tématem zvířátka.

V prvním případě začne akce od 10:00 vzdělávací lesní procházkou po standardních turistických značkách z Dobratic, Vyšních Lhot nebo Komorní Lhotky. Na místě vystoupí finalista SuperStar Martin Šafařík, děti budou moci cvičit, soutěžit nebo si třeba vyrobit leporelo s příběhem. Podrobnější informace najdou zájemci na internetových stránkách beskydske-hrebenovky.cz.

Newsroom TTG, ČTK

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.