RegioJet startuje návazné autobusové spojení na Ukrajinu

RegioJet vstupuje na nový trh – od neděle 15. dubna startuje návazné autobusové spojení do ukrajinského Mukačeva a Užhorodu.

Foto: RegioJet

Autobusové spoje mají v Košicích přípoj s garantovaným přestupem na vlaky RegioJet na trase Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Žilina – Košice, a to na vlak RegioJet s odjezdem z Prahy hl. n. v 14.48 hodin a příjezdem do Košic ve 22.43. Návazný autobusový spoj ve směru Užhorod a Mukačevo pak odjíždí z Košic AS ve 23.00 hodin s tím, že zastavuje do Užhorodu (žel. st.) přijíždí ve 3:10 druhý den ráno (místního času) a do Mukačeva na zastávku nákupní centrum Epicenter má příjezd ve  4:10 ráno místního času.

V opačném směru pak autobusový spoj odjíždí z Mukačeva v 15:15 hodin místního času odpoledne, z Užhorodu v 16:25 místního času a příjezd do Košic je v 18:45 středoevropského času, kde je přípoj na noční vlak RegioJet na trase Košice – Praha s odjezdem ve 21:22 hodin. Na přestup je tak dostatek času i v případě delšího zdržení při odbavení na ukrajinsko-slovenské státní hranici.

Cena za transferovou jízdenku (ke které se pak připočítá cena vlakové jízdenky) je jednotných 120 Kč / 5 EUR / 150 UAH a jízdenku je možné si rezervovat buď v kombinaci s jízdenkou na vlak RegioJet nebo i samostatně pouze pro trasu Košice – Užhorod – Mukačevo.

Návazné autobusové spoje pro RegioJet provozují partnerští dopravci SANYTOUR a TOV Zakarpateuroliniji, jejichž autobusy jsou viditelně označeny RegioJet a cestující mají možnost se připojit zdarma k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Na palubě je přítomna stevardka, která kromě odbavení cestujících zajišťuje také nabídku horkých nápojů zdarma.

Nové návazné autobusové spoje doplní další návazné autobusové spoje, které mají přípoj k vlakům RegioJet a napojují na ně města, jako jsou Prešov, Bardejov, Svidník, Stropkov, Humenné, Vranov nad Topľou, Michalovce a další. Návazné autobusové spoje k vlakům RegioJet jezdí také na trase Zvolen – Banská Bystrica – Martin – Vrútky. Na všechny tyto spoje cestují cestující na jednu jízdenku zakoupenou v rezervačním sytému RegioJet. RegioJet tak spojuje s Českou republikou nejvýznamnější centra východního a středního Slovenska a nově také Ukrajinu.

 

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.