RegioJet spouští nový jízdní řád. Počet spojů naroste skoro o půlku

Partnerský článek

Rekordně největší nárůst spojů RegioJet – o více než 40 % – přinese nový jízdní řád, který vstoupí v platnost v neděli 10. prosince. Mezi nové destinace se zařadí také např. východoslovenské Humenné či Michalovce a v ČR pak Opava, Svitavy, Blansko, Letovice či Adamov.

Foto: RegioJet

RegioJet postupně zahajuje předprodej jízdenek na nové spoje a cestujícím kromě nových míst a spojení nabízí především jízdenky na nové spoje do Vídně – a to za nejnižší ceny od 370 Kč za trasu Praha – Vídeň. Na trase Brno – Vídeň pak jízdenka ve standartní třídě stojí od 170 Kč. Nejedná se přitom o nějakou „včasnou jízdenku“ nebo několik lístků pro pár vyvolených. Tato cena je dostupná všem – až do odjezdu spoje nebo do vyprodání míst.

Vlaky RegioJet nabídnou od nového jízdního řádu následující novinky:

  • 4x denně v každém směru spoj Praha – Brno – Břeclav – Vídeň a zpět
  • Prodloužení nočního spoje Praha – Košice až do Trebišova, Michalovců a Humenného
  • Rozšíření počtu spojů na trase Praha – Brno až na 9 spojů v každém směru denně
  • Nové přímé vlakové spojení Praha – Opava

Praha – Vídeň a zpět 4x v každém směru a další novinky na této trase: možnost storna jízdenky 15 minut před odjezdem, rezervace vždy součást jízdenky apod.

Největší novinkou v novém jízdním řádu jsou nové spoje na trase Praha – Brno – Vídeň a zpět, kde budou spoje RegioJet jezdit tak, že pojedou během celého dne ve 4 hodinovém taktu a ve Vídni zastaví kromě hlavního nádraží (Wien Hauptbahnhof) také ve stanici Wien Simmering.

Kromě nejvýhodnějších cen mění vlaky RegioJet další složitosti, které doposud existovaly v mezinárodní vlakové dopravě na trase mezi Českou republikou a Rakouskem s jinými dopravci. RegioJet cestování na této trase dělá výrazně zákaznicky příjemnější a jednodušší. Například cestující budou mít rezervaci místa vždy zdarma jako automatickou součást své jízdenky; jízdenku si nemusí tisknout – stačí vědět, kde mají sedět a RegioJet – stejně jako na ostatních linkách – i zde nabídne cestujícím možnost bezplatně stornovat svou jízdenku on-line až  do 15 minut před odjezdem. Samozřejmostí bude také další servis RegioJet – jako je internet zdarma, káva a další nápoje zdarma a denní a další tisk zdarma. Rozsahem služeb a dalším servisem budou nové spoje Praha – Vídeň a zpět identické se spoji, které RegioJet již provozuje na ostatních linkách.

Mezi Prahou a Brnem až 9x denně v každém směru a nové zastávky po trase
Na více než trojnásobek oproti stávajícímu stavu by měl v roce 2018 vzrůst počet dálkových vlaků RegioJet spojujících denně dvě největší města Prahu a Brno. Od prosincové změny jízdního řádu plánuje RegioJet vypravovat z Prahy do Brna a zpět celkem 9 párů spojů – z čehož 4 páry budou představovat spoje na nové trase Praha – Brno – Břeclav – Vídeň; tři by měly spojovat Prahu, Brno a Břeclav s Bratislavou a dva páry by měly jezdit na trase Praha – Brno.

Jeden pár spojů (první ranní z Brna do Prahy a poslední večerní v opačném směru) zastaví také v Adamově, Blansku, Letovicích a Svitavách. V Brně zastaví většina vlaků RegioJet také na nádraží Brno-Židenice.

Nový spoj do Opavy a prodloužení nočního spoje na východní Slovensko
Jako novinku zavede RegioJet nový přímý vlakový spoj Opava východ – Ostrava Svinov – Olomouc – Praha. Nový spoj Opava – Praha bude vyjíždět z nádraží Opava východ ráno ve 4.15 hodin s příjezdem do Prahy hlavního nádraží v 7.52 hodin. Mezi Prahou a Ostravou tak během dne pojede celkem 11 spojů v každém směru – dohromady 22.

Pár nočních spojů RJ 1020 a 1021 pak bude nově pokračovat přímými lůžkovými a lehátkovými vozy až do východoslovenského Humenného, přičemž zastaví také ve stanicích Strážské, Michalovce, Bánovce nad Ondavou a Trebišov. Díky RegioJetu se tak výrazně posílí cenově výhodné kvalitní spojení východního Slovenska s Prahou a dalšími místy v České republice.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.