Rakouská CK Sabtours zahájila ve Velehradu cestování po Evropě

Autobusové poznávací zájezdy po nejzajímavějších místech Evropy jsou jednou z nabídek cestovní kanceláře Sabtours z rakouského Welsu. Pro letošní podzim cestovní kancelář pořídila zcela nové autobusy, jeden z nich se na vůbec první cestu vydal na Moravu a na evropských silnicích bude několik let propagovat Českou republiku.

Foto: archiv CCRVM / Zdeněk Urbanovský

„Vyjednali jsme s vedením Sabtours, že nový autobus bude vyzdoben motivy České republiky. Na nabídku pozitivně reagovaly moravské centrály cestovního ruchu z jižní a z východní Moravy. Díky sdružení prostředků na propagaci ČR jsou boční strany autobusu polepeny obrázkem jihomoravských vinic a motivem kroměřížské Květné zahrady. Sabtours velmi dbá na to, aby svým klientům nabízela programy plné autentických zážitků, proto vůbec první jízda nového autobusu je směřována právě na Moravu, ale autobus bude jezdit do desítky dalších evropských zemí,“ vysvětluje Yvette Polášek, ředitelka zastoupení CzechTourism ve Vídni.

Autobus na svou první cestu vyjel pátek 17. srpna 2018 z města Wels. V třídenním programu rakouští turisté poznají atraktivity Strážnice, Modré, Velehradu, Kroměříže, Rožnova pod Radhoštěm, Olomouce a Brna.

Velehrad byl nejen jedním z turistických cílů zájezdu, ale také místem, kde proběhlo slavnostní uvedení autobusu do provozu. Spolu s rakouskými turisty a zástupci cestovní kanceláře Sabtours se ho zúčastnili členka Rady Zlínského kraje Michaela Blahová, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism v Rakousku Yvette Polášek, místostarostka Velehradu Jana Březinová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petra Psotková a duchovní správce velehradské farnosti Petr Přádka.

archiv CCRVM / Zdeněk Urbanovský

„Vedení Sabtours si velmi přálo, aby se této první cestě dostalo požehnání právě na Velehradě, který je v Rakousku vnímán jako jedno z nejvýznamnějších evropských poutních míst. Vždyť je to jeden z pouhých sedmi chrámů světa, které odměnil papež Jan Pavel II. Zlatou růží a navíc nechybí v žádném itineráři cestovní kanceláře směřujícím na Moravu. Je skvělé, že zde máme podporu regionální a místní samosprávy,“ dodává Yvette Polášek.

V 1. pololetí tohoto roku počet rakouských turistů, kteří přijeli do Zlínského kraje a strávili zde nejméně jednu noc, meziročně vzrostl o 5 % (přijelo 2867 turistů), ale snížil se počet přenocování zhruba o 12 %, což je způsobeno zejména nižší návštěvností lázní. Rakouští turisté jsou po Slovácích, Němcích a Polácích na čtvrtém místě mezi zahraničními návštěvníky Zlínského kraje.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.