První vlak Leo Express vyjel z Prahy do Katovic a Krakova

Vlak Leo Expressu dnes poprvé vyjel na trasu Praha–Krakov. Jako první soukromý dopravce tak propojil českou a polskou železnici. Spoj vyjíždí z Prahy každý pátek a neděli, v sobotu a neděli se vrací z Krakova zpět.

Foto: Leo Express

Společnost Leo Express dnes jako první soukromý železniční dopravce vjel na polské koleje. Nový spoje od dneška propojí Prahu a Krakov. Zatím bude vlak s více než 20 zastávkami vyjíždět každý pátek a neděli z Prahy a každou sobotu a pondělí opačným směrem. Cena jednosměrné jízdenky začíná již na zhruba 120 Kč (19 zlotých). Polsko i Česko si budou opět o něco blíže, informuje polský deník Rzeczpospolita. Cestující mohou zvolit jednu ze tří tříd: Economy, Business nebo Premium.

„Těšíme se na nové zákazníky nejen z Polska a věříme, že se díky novému spojení zvýší zájem o pohodlné ekologické cestovaní vlakem, stejně jako se nám to podařilo v České republice,” řekl dnes Peter Köhler, generální ředitel Leo Express.

Prvnímu odjezdu vlaku z Hlavního nádraží v Praze, tradičně z nástupiště 1B, přišel požehnat arciopat břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek. Akce se zúčastnilo i několik dalších významných osobností, například i polská eurokomisařka pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elżbieta Bieńkowska.

O pohodlí ve vlaku se starají stevardi, k dispozici jsou elektrické zásuvky, Wi-Fi i občerstvení. Jízdenky s místenkou se prodávají online a není třeba si je tisknout.

Vlak u nás zastavuje jako na obvyklé trase do Bohumína, tedy v Pardubicích, Olomouci a Ostravě, v Polsku poté například u zábavního parku Energylandia ve městě Zator, v Tychy, Katovicích, Osvětimi nebo Myslovicích.

Newsroom TTG

Jeden komentář

  1. ober_fest says:

    leo express good luck.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.