Propagace komižských falkuší v Praze v rámci Svatojánských slavností NAVALIS

V neděli , 14. května dvě komižské falkuše „Comeza-Lisboa“ a „Palagruža“ vypluli po řece Vltavě v Praze jako součást Svatojánských slavností NAVALIS. Organizátorem již devátého ročníku barokních slavností NAVALIS je Svatojánský spolek, respektive pan Zdeněk Bergman, ředitel muzea Karlova mostu, majitel flotily lodí na Vltavě, milovník Chorvatska a Jadranu.

Foto: Chorvatské turistické sdružení

Celodenní program pod názvem „Chorvatský den na Vltavě- Komiža v Praze“ zahájili J.E. Ines Troha, velvyslankyně Republiky Chorvatska v České Republice, paní Tonka Ivčević, starostka města Komiža, Jan Wolf, radní hl. m. Prahy, a pan Zdeněk Bergman.

Kolem tisíce návštěvníků mělo příležitost vyzkoušet plavbu falkušemi po Vltavě, kterou organizovali Spolek „Ars halieutica“ a cestovní kancelář „Alternatura“ z Komiži. V hudební části programu vystoupila kapela „Sveti Juraj“ Chorvatského válečného námořnictva  a skupina Šomazguni, vystaveny byly fotografie Ivo  Pervana a pro nejmladší návštěvníky Spolek „Palagruža“ z Komiže organizoval dílnu pro děti, výrobu lodiček. Pražané a mnozí turisté měli příležitost degustovat komižské speciality, jako je brudet, sardinky, hib, travarica a víno z Visu.

Velký zájem návštěvníků přilákaly dva stánky s propagačními materiály zastoupení Chorvatského turistického sdružení v České Republice, Turistického sdružení Splitsko-dalmatinské župy a Turistického sdružení města Komiža, na kterých návštěvníci mohli získat informace o turistické nabídce Chorvatska.

FOTOGALERIE:

 

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *