Proběhly letní hry Tourism X Games

Partnerský článek

Čtvrtý ročník Tourism X Games proběhl 8. září na v rumburském sportovním areálu hotelu Sportlife , zúčastnilo se ho 30 sportovních týmů z řad profesionálů cestovního ruchu, tento rok řady rozšířily dokonce 2 slovenské týmy.

Foto: www.tourismxgames.cz

„Letos se nám podařilo uskutečnit Tourism X Games díky spolupráci s Ústeckým krajem. Letošní hry byly výjimečné tím, že jsme v Rumburku našli skvělý sportovní areál, ve kterém jsme bez přesunů mohli strávit celý sportovní den. Na příští léto chystáme spolu s Pardubickým krajem hry v zemědělském duchu, “ říká organizátor Filip Remenec.

„Jsem velmi rád, že Tourism X Games konečně zavítaly i k nám do Ústeckého kraje, k bráně Českosaského Śvýcarska. Areál Sportlife v Rumburku se potvrdil jako ideální místo, počasí nám nakonec přálo a desítky účastníků se náramně bavily. Akce mě nadchla skvělou organizací, výběrem netradičních disciplín i přátelskou atmosférou,“ uvádí Jiří Válka, vedoucí Odboru cestovního ruchu Ústeckého kraje.

Již tradičně po ranních registracích všech soutěžících i jejich fanoušků a krátkém občerstvení následovaly jednotlivé sportovní úkoly, které týmy plnily společně. Jako obvykle pořadatelé připravili pelmel sportů tradičních i méně obvyklých a paralelně ještě soutěž pro chytré hlavičky.

V přírodním koupališti se odehrávaly závody v kánoích, čehož se chopili vždy dva nejodvážnější z týmu. Soutěžení na paddleboardech se nakonec ukázalo jako sušší sport než kánoe, koupaliště zdolali všichni bez nedobrovolného namočení. Největší množství fanoušků se shromažďovalo u plážového volejbalu, který poskytoval napínavou podívanou.

Po celý den i večer si tak zcela neformálně mohli účastníci vyměňovat novinky z oboru a seznámit se jinak než při oficiálních jednáních. Po nezbytné regeneraci všech účastníků letních her čekala účastníky večeře, degustace prvotřídních českých vín z Johann W z Třebívlic a také úžasná show akrobatek ze skupiny Losers Cirque Company. Následovalo slavnostní vyhlašování nejlepších týmů. Vítězství si tentokrát odnesl tým Czech Tourism – Česko Jede, následoval tým Letiště Drážďany a bronz obhájil tým JEROME Incoming. „Opět výborná akce, skvělá organizace a mám velkou radost, že jsme obhájili bronz z letních her v Koutech,“ dodává ředitelka JEROME Incoming Eva Stejskalová.

Velkou radost, měl hlavně vítezný tým. „Je to pro nás historický výkon a doufám, že se nám povede stejně dobře i na zimních hrách a sáhneme se sehraným týmem znovu po medaily, “ uvádí Vedoucí oddělení produkt management Martin Šlajchrt.

„Už chystáme zimní Tourism X Games, v následujících týdnech odtajníme místo konání, které se ponese v duchu 100 let výročí Československa,“ uzavírá Filip Remenec

Výsledky a fotogalerii naleznete ZDE.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.