Pražská muzejní noc proběhne již popatnácté!

V sobotu 9. června v 19 hodin otevře své dveře 50 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v celkem 77 objektech. Muzejním nadšencům nabídnou tradiční i neobvyklé prohlídky expozic a výstav a speciálně pro tuto jedinečnou událost připravený doprovodný program.

Foto: Pražská muzejní noc

 Návštěvníci se tak mohou těšit na řadu koncertů, přednášek, workshopů a výtvarných dílen, divadelní a taneční představení nebo filmové projekce. A organizátoři nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky, kteří si mohou vybrat z mnoha atraktivních stanovišť a zažít různá dobrodružství. Dopravu mezi jednotlivými objekty zajišťují, stejně jako v minulých letech, speciální autobusové linky Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).

Druhá červnová sobota bude v Praze v čase od 19 do 01 hodin patřit nejen muzeím. Pražská muzejní noc 2018 totiž láká i do dalších kulturních a vzdělávacích institucí. Celkový počet účastníků letos činí rovných padesát. Do všech 77 objektů zapojených institucí je v tomto čase vstup zdarma, pouze do objektů NKP Vyšehrad se platí symbolické vstupné 1 Kč. Také doprava účastníků této akce speciálními autobusovými linkami zůstává zdarma. Pražská muzejní noc 2018 je organizována Národním muzeem společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) a Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s., za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy.

„Letošní patnáctý ročník Pražské muzejní noci je výjimečný v tom, že připadá na rok oslav 200 let od založení Národního muzea. Je tak báječnou příležitostí k tomu, aby návštěvníci skutečnì poznali naše objekty a užili si bohatý program i v čase, kdy to jindy není možné. Tento noční zážitek má bezpochyby své jedinečné kouzlo, což dokazuje i fakt, že si ho každý rok přijdou užít tisíce lidí, a to samozřejmě nejen v objektech Národního muzea, ale i v mnoha dalších institucích,“ říká generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Zájemci o Pražskou muzejní noc nemusejí mít strach, že by do některých objektů netrefili nebo nevěděli, který z programů si vybrat. Informační stany budou pro návštěvníky akce připraveny na tradičních místech. V pátek od 12. do 19. hodiny před Historickou budovou Národního muzea. V den konání akce, v sobotu 9. června, od 10.00 do 24.00 hodin na témže místě a na náměstí Jana Palacha. Pracovníci informačních stanů ochotně poradí s výběrem muzeí, doprovodného programu a dopravou k objektům. K dispozici budou také mapy dopravy s přehledem zapojených muzeí.

 

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.