Praha ocenila kongresové ambasadory

V Praze byli již poosmé oceněni ti, kteří se v předcházejícím roce nejvíce zasloužili o rozvoj kongresového průmyslu v hlavním městě. Ambassador Awards Evening, slavnostní večer, který pořádá Prague Convention Bureau v rámci svého Ambassador Programu od roku 2010, proběhl 13. dubna v prostorách Rezidence primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové, která se akce také osobně zúčastnila.

Foto: Naďa Rybárová

Cílem programu je ocenit renomované české vědce, špičkové odborníky, profesory a lékaře, kteří Českou republiku zastupují v mezinárodních odborných asociacích, aktivně lobují ve prospěch Prahy a posléze se také zapojují do práce přípravných vědeckých, programových nebo organizačních výborů mezinárodních kongresů a konferencí konaných v Praze.

Za rok 2016 byla udělena ocenění v šesti kategoriích. V kategorii Kongres roku 2016 získali ocenění MUDr. Jiří Kubeš, Ph.D. a Mgr. Vladimír Vondráček za 55. Výroční konferenci částicové terapie (PTCOG 55), v kategorii Kongres do 500 účastníků roku 2016 zvítězil MUDr. Jiří Froněk, Ph.D. s 51. Kongresem evropské asociace sdružující odborníky z oboru chirurgie (CESSR), v kategorii Kandidatura roku 2016 byl oceněn Ing. Libor Přeučil, CSc. za Světový kongres inteligentních systémů a robotů (IROS 2021), Korporátní akcí roku 2016 se stala Konference švýcarské farmaceutické společnosti, která si nepřála být jmenována, ocenění za Celoživotní přínos kongresovému průmyslu získal prof. MUDr. Karel Cvachovec, CSc., MBA, emeritní přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol, a Speciální cenu Kongresového centra Praha získala Ministryně pro místní rozvoj Ing. Karla Šlechtová za konferenci Evropský Habitat.

„ V loňském roce se v Praze konalo nejvíce kongresů za posledních deset let a potěšující je, že se prodlužuje i délka pobytu jejich účastníků,“ řekla účastníkům večera primátorka Adriana Krnáčová a dodala, že doufá, že Praha v budoucnosti na žebříčku kongresových měst postoupí výrazně výš. To si přeje i ředitel PCB Roman Muška. „Doufám, že se nám podaří nakouknout do první desítky nebo i pětky,“ řekl a připomněl, že se v listopadu bude v Praze konat 56. výroční konference ICCA, na které se sejde na 1200 delegátů. „To bude naší největší vizitkou,“ řekl.

Naďa Rybárová

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..