Poznejte Prahu za 2. světové války očima parašutistů z Operace Anthropoid

Geolokační hra nové generace GEOFUN, vycházející z geocachingu, vám umožní se na pár hodin stát členem protinacistického odboje a zúčastnit se atentátu na zastupujícího říšského protektora protektorátu Čechy a Morava, německého generála Rein­harda Heydricha. Hra je určena pro chytré telefony se systémem Android a iOS a je k dispozici v české i anglické jazykové mutaci.

Foto: archiv Geofun

Foto: archiv Geofun

Vaším průvodcem bude Jan Kubiš, československý parašutista vycvičený ve Velké Británii československými a britskými zpravodajskými službami, který dne 27. května 1942 úspěšně provedl spolu s Jozefem Gabčíkem atentát na Hitlerova oblíbence a pravou ruku Reinharda Heydricha. Chcete se dozvědět, jak se atentát připravoval? Chcete vědět, jak daleko jel Kubiš na kole, když prchal od místa činu, a kdo atentátníkům i přes velké nebezpečí ze strany gestapa pomáhal? Chcete prověřit své znalosti a vyluštit pár šifer? Zkuste poznat Prahu trochu jinak, než ji znají běžní návštěvníci.

Jak se zapojit do protinacistického odboje a pomoci Gabčíkovi a Kubišovi odstřelit třetího nejnebezpečnějšího muže třetí říše? Podmínkou je chytrý telefon, do kterého si zdarma stáhnete mobilní aplikaci GEOFUN, zaregistrujete se a v seznamu či mapě her, tzv. geosrandách, naleznete hru „Operace Antropoid“. Po stažení hry stačí dorazit na úvodní souřadnice a putování po Praze v doprovodu agenta československých speciálních jednotek rotmistra Jana Kubiše může začít.

Pro samotné hraní hry není třeba internetové připojení. Hra je vhodná pro dospělé i rodiny s dětmi a lze ji hrát během celého roku.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.