Počet českých návštěvníků Kuby roste

Každým rokem navštěvuje Kubu více a více českých turistů. O tom, co může největší ostrov Velkých Antil nejen našim turistům nabídnout, jsme na veletrhu Holiday World hovořili s paní Isabel Docampo Torres, šéfkou kubánského zastoupení pro Českou republiku, Německo, Rakousko, Maďarsko a Polsko se sídlem v Berlíně.

Isabel Docampo Torres Foto: Vlaďka Bratršovská

Isabel Docampo Torres Foto: Vlaďka Bratršovská

Kolik zahraničních turistů navštívilo loni Kubu a kolik z nich bylo z České republiky?

V roce 2013 k nám přijelo celkem 2,85 milionu zahraničních návštěvníků, tedy o 1 procento více než v roce 2012. Počet českých turistů ale zaznamenal daleko větší nárůst. Loni jich Kubu navštívilo 9145, což je ve srovnání s předcházejícím rokem více o téměř 105 procent.

Nejen Kuba, ale celý Karibik je velmi oblíbenou destinací. Jak se vyrovnáváte s konkurencí ostatních oblíbených cílů zahraničních turistů?

Nabízíme odlišný produkt. Např. do Dominikánské republiky jezdí turisté téměř výhradně do přímořských resortů, k nám jezdí za poznáním. Za poznáním kultury, přírody, měst. Turisté většinou nejdříve Kubu projedou, aby ji pořádně poznali, a pak teprve zůstanou nějakou dobu u moře, třeba na nádherném Varaderu. Velmi oblíbené je i rybaření, kterým je Kuba proslulá.

Mezi zájezdy na Kubu převažují zájezdy organizované, je možné navštívit Kubu i individuálně?

Samozřejmě. Kuba je velice bezpečná země, můžete si v Havaně půjčit auto a vrátit ho tam, kde se vám hodí, třeba až v Santiagu de Cuba na druhém konci země. Převažují ale organizované zájezdy. Spolupracujeme se všemi velkými touroperátory, u vás to jsou např. ESO travel, Čedok, Exim Tours apod.

Děkuji za rozhovor.
Naďa Rybárová

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.