Plzeň: Interaktivní audiovizuální instalace ACUO

Zajímavý zážitek čeká na obyvatele i návštěvníky Plzně od 26. srpna na prostranství U Zvonu v centru města. V rámci projektu Zen Plzeň – město jako výstava, který se během Plzně 2015 dlouhodobě zaměřuje na umělecké objekty ve veřejném prostoru, se zde budou moci příchozí “ponořit” do nitra interaktivní audiovizuální instalace nazvané ACUO. ACUO (z latinského „bystřit zvuk“, čti [akuo]), připomínající svým tvarem vesmírný modul, snímá okolí šesti mikrofony a třemi kamerami. Zachycené podněty přenáší do svého nitra, kde je systém efektů přetvoří, zreprodukuje do šesti audiokanálů a promítne na vnitřní obvodové stěny. “Návštěvníci uvnitř ACUA tak zažijí jakousi symfonii města – prostorový poslech a LED projekci svého okolí ve značně pozměněné formě,” vysvětluje spolukurátorka Karina Kubišová. Vstup je zdarma a ACUO zde bude stát až do 28. září. Otevřena je denně 10 – 22 hod. Pořadatelé pouze upozorňují, že instalace není vhodná pro epileptiky.

Foto: Archiv akce

Foto: Archiv akce

Prostranství U Zvonu nebylo pro umístění zvoleno náhodně. Jde o jedno z plzeňských míst, které čeká na své plnohodnotné využití. Již několik let je zde plánovaná výstavba nové budovy Západočeské galerie v Plzni. “Za tuto možnost galerii děkujeme,” zdůrazňuje Karina Kubišová.

Autorem instalace ACUO, která se poprvé a naposled objevila v roce 2011 na pražském Náměstí Republiky, je výtvarník Michal Šeba, spoluautory pak Stanislav Abrahám, Vítězslav Danda a Michal Pustějovský.

Více informací na www.plzen2015.cz.

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..