Oslavy stého výročí bude Svaz měst a obcí koordinovat s CzechTourismem

Na akcích spojených s oslavami stého výročí vzniku Československa bude Svaz měst a obcí ČR  spolupracovat s agenturou CzechTourism. Způsob této spolupráce řeší Memorandum, které podepsali zástupci obou institucí. Koordinovat spolu budou zejména marketingové aktivity a mediální podporu oslav a připomínek významných výročí, které na letošní rok připadají.  

Obecní dům Foto: CzechTourism

„Bez ohledu na státoprávní uspořádání spolu Češi a Slováci v tomto století nejen mnohé prožili, ale dosáhli také řady významných úspěchů, na které mohou být právem hrdi,“ uvedl František Lukl, předseda SMO ČR, který za Svaz Memorandum podepsal. Českou centrálu cestovního ruchu – CzechTourism zastoupila při podpisu ředitelka agentury Monika Palatková.

CzechTourism, který zřizuje Ministerstvo pro místní rozvoj, je hlavním realizátorem marketingové kampaně k oslavám spojeným s výročími československé státnosti v roce 2018. „Kampaň je jen jakousi slupkou. Oslovit a aktivovat cílové publikum, které je v tomto případě velmi široké, je ale potřeba doslova ‚odspoda‘. Představa posílení národní hrdosti jenom prostřednictvím klasických marketingových nástrojů, aniž by si myšlenku vzali lidé v jednotlivých městech i obcích regionů České republiky za svou, je lichá. A zde je pro nás zásadní právě spolupráce s městy a obcemi,“ zdůraznila Palatková.

Podle Lukla jsou to právě starostové, kdo má k občanům nejblíže. „Jsem rád, že si agentura uvědomuje, že města a obce jsou nejen základním kamenem státu, ale i motorem oslav tohoto výročí,“ dodal Lukl.

Města a obce se budou také podílet na celostátní vědomostní soutěži žáků základních škol, kterou CzechTourism organizuje. „Žáci a studenti nebyli do oslav tak unikátního a pro náš stát důležitého výročí zatím zcela dostatečně vtaženi. A právě toto publikum bychom chtěli také oslovit a dále s ním pracovat,“ vysvětlila Palatková.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.