Orea Hotels: roboti na recepci, smart technologie v pokojích, nový gastro koncept a rozsáhlé rekonstrukce

Orea Hotels & Resorts investují do roku 2021 do svých hotelů v Česku 600 milionů korun. Už v loňském roce byly zahájeny rozsáhlé rekonstrukce hotelů Horizont na Šumavě, Voroněž v Brně a Pyramida v Praze, ke kterým letos přibude Resort Devět skal na Vysočině a Horal ve Špindlerově Mlýně. Firma také na recepci poprvé využije robota.

I hotel Horizont na šumavském Špičáku čeká rekonstrukce. Foto: Orea Hotels & Resorts

Rekonstrukce Resortu Horizont Šumava vyjde na 50,5 milionu Kč a Resort Horal ve Špindlerově Mlýně chystá opravy v příštím roce přibližně za 130 miliónů Kč. Během roku 2019 se bude modernizovat i Resort Devět Skal, kde celková investice dosáhne 31 miliónů Kč. Brněnský Hotel Voroněž projde příští rok rekonstrukcí za 100 miliónů Kč.

Společnost uvedla, že chystá například otevírání dveří ve svých hotelech pomocí telefonu a vybavuje pokoje tablety a televizemi, které budou kompatibilní s mobilními telefony. Orea představila i nový gastronomický koncept. Od ledna letošního roku také hosté mohou platit ve všech hotelech bitcoiny.

Novinkou je také robot, který při vstupu do hotelu hosta pozdraví, správně nasměruje a zodpoví dotazy. Robot Pepper mluví momentálně anglicky, do konce roku by se měl naučit česky. Zodpoví mj. dotazy, jak se zorientovat v hotelu, nabídne informace o lokalitě, službách hotelu, či turistických zajímavostech v okolí. V budoucnu by měl být propojen s hotelovým systémem a pomoci klientovi s přihlášením hosta v hotelu.

Robot je 1,2 m vysoký a váží 28 kg. Má v sobě zabudované čtyři mikrofony, dvě HD kamery, 3D senzor, dále dotykové senzory na hlavě a na rukou a tři nárazníkové senzory. Dokáže hýbat hlavou, rameny, lokty, zápěstím, pěti prsty a kolenem a samozřejmě se pohybuje v prostoru a jeho maximální rychlost je tři km/ hod. Podle ředitele Gorjana Lazarova by robot ale neměl v budoucnu nahradit zaměstnance. Robot bude zatím od 1. října „pracovat“ na recepci pražského Hotelu Pyramida.

Hotelový řetězec Orea Hotels & Resorts tvoří 13 hotelů po celé České republice. Provozuje ho společnost Orea Hotels, která byla založena v roce 1992, je členem Cimex Group.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..