Opomíjené téma: České geoparky

Český ráj, Ralsko, Jeseníky, Krkonoše, Železné Hory, Podbeskydí a další oblasti, které patří nebo čekají na zařazení mezi národní české geoparky. Více o jejich fungování a směřování se dozvíte na 3. ročníku Konference národních geoparků, který se letos koná 21. – 24. května v Chrudimi. Letošním tématem bude interpretace geověd v praxi.

Ilustrační foto Zdroj: CzechTourism

Ilustrační foto Zdroj: CzechTourism

Hlavním cílem konference je ukázat dobré příklady prezentace geovědních poznatků široké veřejnosti, skupinám i jednotlivcům. Program konference bude postupně rozdělen na následující tematické okruhy: Prezentace geověd v plenéru, Vzdělávání v geovědách a Spolupráce s místními aktéry s důrazem na „geoprodukty“.

Na konferenci národních geoparků se setkávají jednotliví představitelé národních, kandidátských i vznikajících geoparků, Rady národních geoparků, zástupci místních samospráv, odborná veřejnost i zainteresované subjektů působící na územích jednotlivých geoparků. Konference zároveň otevírá prostor k diskuzi nad vybranými tématy týkajícími se poslání a aktivit geoparků, k prezentaci a sdílení nových zkušeností, vzájemné čerpání inspirace a k vytvoření případné budoucí spolupráce.

Více informací o konferenci najdete zde.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..