Obchodní turistika na ostrově Gran Canaria

Pořádat obchodní schůzky v nejlepším podnebí Evropy, pár hodin letu z kanceláře či pracoviště, to je nabídka, kterou jen málo míst jako Gran Canaria může nabídnout. Tři moderní kongresová centra s ojedinělou architekturou, mnoho obchodních salónků s veškerým vybavením rozmístěných po většině hotelích jak v hlavním městě, tak i v turistických oblastech, maximální kvalita hotelů, infrastruktura ostrova a vysoká úroveň rozvoje služeb a telekomunikací a vše dalšího potřebného, to vše vytváří z Gran Canarie nejlepší místo pro organizování kongresů, konferencí, seminářů, sympózií, prezentací produktů či shromáždění.

Foto: www.grancanaria.com

Foto: www.grancanaria.com

Gran Canaria nabízí také pláže a kontrasty své krajiny, takže se obchodní schůzka může doplnit o společenský program, který účastníkům jednání umožní vychutnat si kouzlo moře, klid na pláži, krásu hor, klid vesniček, obchodní ruch velkoměsta, rozdílný kolorit speciálních událostí, vůni z místních restaurací apod.

To vše znamená, že ostrov v tomto oboru dosáhl velkého renomé prostřednictvím počtu každoročně pořádaných akcí, kdy využívá značných organizačních zkušeností a za neustálého vzniku a rozvoje řady firem v oblasti
služeb s vysoce kvalifikovanými odborníky je schopen uspokojit jakékoli pracovní setkání, výstavu či cesty.

GRAN CANARIA CONVENTION BUREAU
Tel: 928 261 570 / Fax: 928 446 651
info@grancanariacb.com
www.grancanariacb.com

Kongresový palác – PALACIO DE CONGRESOS DE CANARIAS
Auditorio Alfredo Kraus
Budova navržena architektem Oscarem Tusquets, z jehož jedné prosklené části jeviště je možno si vychutnat krásy Atlanského oceánu, zatímco je vevnitř pořádán koncert či jiná akce.
Playa de Las Canteras, S/N.
Las Palmas de Gran Canaria
Tel: 928 491 770 / Fax: 928 491 853
info@pcongresos-canarias.com
www.pcongresos-canarias.com
www.auditorio-alfredokraus.com

Kongresový palác – PALACIO DE CONGRESOS DE GRAN CANARIA INFECAR
Nachází se v Institución Ferial de Canarias (Infecar), v areálu o rozloze 70.000 m2 . Pořádají se zde hlavní výstavy a jedná se o hlavní výstaviště Las Palmas de Gran Canaria.
Avenida de la Feria, 1. Las Palmas de Gran Canaria
Tel: 828 010 203 / Fax: 928 411 710
info@infecar.es
www.infecar.es

CENTRO DE CONVENCIONES EXPOMELONERAS
Nachází se v novém srdci turistické urbanizace Meloneras na jihu ostrova. Jedná se o multifunkční budovu o rozloze 14.000m2 s 24 konferenčními sály.Plaza de las Convenciones, s/n. Urbanización

Las Meloneras, Maspalomas. Gran Canaria
Tel: 928 128 000 / Fax: 928 128 009
congress@lopesangroup.com
www.expomeloneras.com

INVESTOVAT NA GRAN CANARII
Kanárské souostroví je začleněno do Evropské unie a těší se z jednoho z nejvýhodnějších ekonomických a daňových režimů Evropy. Specifický a od Španělska a ostatních zemí Evropské Unie odlišný Hospodářský a daňový režim na ostrovech (tzv. REF) je inspirován režimem volného obchodu, osvobozením od spotřební daně a menším daňovým zatížením nepřímých daních a byl na Kanárských ostrovech zřízen již od 19. století. A to vše za účelem přínosu investic a modernizace výrobního systému a obchodu. Současně je tímto také ostrovům vykompenzována jejich izolace a velká vzdálenost dělící je od evropské pevniny. Ze souostroví a zvláště z ostrova Gran Canaria se tak stává velmi atraktivní zóna pro investice s průměrnou daňovou sazbou daně z příjmu právnických osob (společností) ve výši 6%. A pokud k tomu všemu přidáme jeho turistickou přitažlivost a po ruce přítomnou infrastrukturu, stejně jako vysokou kvalitu života místních obyvatel, stavá se ostrov ideálním místem pro rozvoj investic a pro zakládání sídel nových společností.
Opatření na podporu investic

Speciální oblast Canaria: zóna off-shore s daňovou sazbou mezi 1% až 5%.

Rezervy investic na Kanárských ostrovech:
Osvobození od daně z příjmu právnických osob až do výše 90% k opětovnému investování těchto rezerv do podnikatelských aktivit. Nižší zdanění (nepřímé daně) 5%. Neaplikuje se DPH.
Osvobození od cla, poskytování pomoci při dovozu potravinových produktů, různá osvobození spojená s dokončením či realizací investic, státní podpora k realizaci investičních projektů atd.

Infrastruktura
Gran Canaria se nachází v severním Atlantiku, na strategickém místě mezi Evropou, Afrikou a Amerikou, čímž se stává takovým mostem mezi kontinenty a povinnou přestupní stanicí při obchodních vztazích mezi zeměmi. Disponuje předním přístavním zařízením a vybavením, což umisťuje přístav v Las Palams de Gran Canaria mezi první na světě v přepravě kontejnerů a v přepravě ryb. Ve vnitřní části přístavu se nachází Svobodná bezcelní zóna.

Ostrov má dále i moderní letiště, které patří mezi nejvytíženější v Evropě a které usnadňuje kontakty s vnějším světem a hlavně usnadňuje příjezdy turistů.

Široká nabídka v oblasti technologie pokrývá velkou část obchodních potřeb, a to od energie obnovitelných zdrojů, životního prostředí, biotechnologie, informační technologie, telekomunikací, až po lékařskou techniku. Zvláštní roli v tomto oboru zastává Univerzita Las Palmas de Gran Canaria, která je technického zaměření a zajišťuje dostupnost kvalifikovaných pracovních sil.

SOCIEDAD ECONÓMICA DE PROMOCIÓN
C/ Avenida de la Feria, 1-Apto correos 49
35080.- Las Palmas de Gran Canaria
Tel: 928 424 600 / Fax: 928 427 098
consultas@spegc.org
www.spegc.org

Destinací měsíce je Gran Canaria.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..