O Moravskoslezský kraj je zájem

V roce 2017 na severní Moravu a do Slezska přicestovalo 898 042 návštěvníků ubytovaných v hromadných ubytovacích zařízeních. To je o 80 000 více než v roce 2016.

Foto: www.vychodni-morava.cz,

Největší podíl na návštěvnosti kraje mají hosté z ČR, kterých přijelo v roce 2017 celkem 706 289. Více než pětinu návštěvníků tvoří hosté ze zahraničí, jejichž počet stoupl téměř o 7 %. Nejvíce jich bylo ze Slovenska a Polska, na třetí příčce se umístili Němci.

Nárůst zájmu o region je logickým výsledkem postupné změny image Moravskoslezského kraje. „Doby, kdy se na severní Moravu a Slezsko pohlíželo jako na nevlídný kout republiky, je ten tam. Stačí přelétnout seznam akcí, které se u nás konají, významných osobností, jež se k nám rády vracejí, nebo projektů, které připravujeme. Jsem rád, že se z Moravskoslezského kraje stalo atraktivní místo, jež má návštěvníkům co nabídnout,“ uvedl hejtman kraje Ivo Vondrák. Kraj se zapojí do letošního hlavního komunikačního tématu agentury CzechTourism, kterým je výročí 100 let vzniku Československa.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..