Novým ředitelem třeboňských lázní bude Vilém Kahoun

Slatinné lázně Třeboň budou mít od 1. září nového ředitele. Bude jím Vilém Kahoun, bývalý ředitel České správy sociálního zabezpečení. Nahradí Milana Kramárika, který v červenci rezignoval.

 

Foto: www.zsf.jcu.cz

 

Jedním z Kahounových úkolů bude udržení růstu návštěvnosti, uvedla mluvčí Slatinných lázní Třeboň Jitka Bednářová. Kahoun zvítězil ve výběrovém řízení, kam se přihlásilo 21 lidí, do užšího výběru postoupili tři adepti. „Zásadní změny se od něj neočekávají. Otázka, kterou by se měl zabývat, je projekt rekonstrukce Bertiných lázní. Měl by udržet pozitivní vývoj návštěvnosti jak samoplátců, tak pojištěnců. Udržet to, co je nastavené, a je to nastavené velmi dobře,“ řekla Bednářová.

Vilém Kahoun pracoval v letech 2017 až 2018 jako náměstek ministryně práce a sociálních věcí, v letech 2010 až 2016 byl ústředním ředitelem České správy sociálního zabezpečení. Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze působí od roku 1990 na Jihočeské univerzitě.

Slatinné lázně Třeboň, kam spadají Lázně Aurora a Bertiny lázně, měly loni výnosy téměř 533 milionů korun, zisk po zdanění byl 19,7 milionu Kč. Letošní výnosy za první pololetí jsou meziročně o téměř 17 milionů vyšší. Loni lázně navštívilo 32 710 klientů, meziročně skoro o tisíc víc. Z toho bylo 23 818 samoplátců, což je meziročně o 1069 klientů více. Klientů zdravotních pojišťoven bylo 8892, což je meziroční pokles o 3,2 procenta. Ubytovací kapacita třeboňských lázní je více než 750 lůžek.

Město Třeboň, pod něž Slatinné lázně spadají, chystá nyní menší opravy obou lázeňských domů. Dva miliony korun bude stát oprava bazénové technologie, potrvá prvních 14 dní v září. Necelé čtyři miliony dají lázně za modernizaci saunového provozu Lázní Aurora, kam chodí i místní. Modernizace začne koncem srpna, skončí v říjnu, sdělila Bednářová.

 

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.